Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZmiana stawek celnych w handlu zagranicznym UE - Ukraina

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Viktoria Braga | 2016-01-27 14:07:59
aktualności, stawki celne, strefa wolnego handlu ue-ukraina

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy – w związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2016 r. umowy o strefie wolnego handlu między Unią Europejską i Ukrainą – opublikowało informację odnośnie nowych stawek cła na importowane z UE do Ukrainy towary (załącznik nr 1; do pobrania poniżej).

Równocześnie w ciągu dwóch lat w handlu pomiędzy Ukrainą i Unią Europejską obowiązywać będą preferencyjne stawki celne na eksportowane z Ukrainy do UE towary (informacja na temat preferencyjnych stawek eksportowych: patrz załącznik nr 2; do pobrania poniżej).

Ponadto w załączonych plikach mogą Państwo zapoznać się z wykazem towarów objętych kontyngentami w handlu zagranicznym pomiędzy UE i Ukrainą oraz wysokością ceł wwozowych na dane towary (załącznik nr 3 i 4).

Szczegółowa informacja na w/w temat dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy.

***

Pełny tekst umowy DCFTA pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą w języku angielskim dostępny jest pod linkiem: http://eeas.europa.eu/ukraine/docs/association_agreement_ukraine_2014_en.pdf.

 

Informacje o harmonogramie zniesienia ceł na import poszczegulnych towarów z UE do Ukrainy określa załącznik I-A do Rozdziału I w/w dokumentu.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy, „Interfax-Ukraina”
Pliki do pobrania

Załącznik 1 - cło przy imporcie z UE
pdf | 3.07 MB
Pobierz
Załącznik 2 - stawki preferencyjne w roku 2016
pdf | 234.91 KB
Pobierz
Załącznik 3 - Kontyngenty na eksport z UA do UE2016
pdf | 50.92 KB
Pobierz
Załącznik 4 - Kontyngenty na eksport z EU do UA2016
pdf | 449.2 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sklep rolniczy

Jesteśmy sklepem rolniczym, który posiada w sprzedaży najlepsze części zamienne i akcesoria do ma...
Polska - WIDAWA 2021-03-08 Dodał: Ryszard Golum Handel, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

DPM SOLID LTD Spółka komandytowa - Poland

DPMSolid Limited Sp. k. is a Polish company with almost 20 years of experience in the production ...
Polska - Kowanówko 2021-01-19 Dodał: Paweł Kosmowski Handel, Pozostały sprzęt elektryczny, Oświetlenie, Elektronika użytkowa Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert