Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDwa nowe parki przemysłowe na Ukrainie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2017-01-25 12:43:33
park przemysłowy, rejestr, ministerstwo rozwoju gospodarczego i handlu ukrainy

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy poinformowało o rejestracji dwóch nowych parków przemysłowych.

Zgodnie z zamieszczonym na stronie w/w resortu komunikatem, do państwowego rejestru parków przemysłowych wprowadzono parki „Nowodnistrowśk” (m. Nowodnistrowśk, obwód czerniowiecki) i „Fastindustry” (m. Fastiw, obwód kijowski).

Zakłada się, iż na terenie parku przemysłowego „Fastindustry” powstaną zakłady produkcyjne branży farmaceutycznej, maszynowej, obróbki drewna, sektora IT, przemysłu lekkiego i spożywczego oraz materiałów budowlanych.

Z kolei na terenie parku przemysłowego „Nowodnistrowśk” swoją działalność rozpocząć będą mogły producenci urządzeń elektronicznych, odzieży oraz artykułów spożywczych.

Na dzień dzisiejszy w Ukrainie zarejestrowano 17 parków przemysłowych (wykaz do pobrania poniżej).

***

W sierpniu 2016 r. Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy udostępniło prezentację na temat parków przemysłowych w Ukrainie. Prezentacja wraz z tłumaczeniem ustawy „O parkach przemysłowych” na język angielski dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy. Ponadto Ministerstwo udostępniło wykaz przedstawicieli administracji regionalnych odpowiedzialnych za kontakty z inwestorami.

Źródło: „Unian”
Pliki do pobrania

Wykaz parków przemysłowych
xls | 41.5 KB
Pobierz