Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPoziom nakładów inwestycyjnych w sektorze rolnym Ukrainy w I półroczu 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2016-09-07 13:02:52
aktualności, inwestycje, rolnictwo

Zrzeszenie „Ukraiński Klub Biznesu Rolnego” przedstawiło dane na temat poziomu nakładów inwestycyjnych poniesionych w I połowie 2016 r. przez podmioty gospodarcze prowadzące działalność w sektorze rolnym w Ukrainie.

Zgodnie z danymi w/w zrzeszenia, łączna kwota poniesionych przez inwestorów nakładów w okresie styczeń – czerwiec 2016 r. wyniosła 17 mld UAH (wzrost o 73,8% w porównaniu z analogicznym okresem 2015 r.). Przy tym wskazuje się, iż jest to największa kwota inwestycji w porównaniu z poziomem inwestycji ulokowanych w innych sektorach gospodarki ukraińskiej w I połowie 2016 r. W ocenie ekspertów, wzrost nakładów inwestycyjnych w sektorze rolnym Ukrainy jest skutkiem względnej stabilizacji sytuacji gospodarczej w kraju.

W ocenie przedstawicieli „Ukraińskiego Klubu Biznesu Rolnego”, zapotrzebowanie krajowego sektora rolnego na inwestycje jest znacznie większe ze względu na zły stan środków trwałych i infrastruktury produkcyjnej.

Źródło: „Biznes”