Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPóki trwa wojna, nie będzie inwestycji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-16 15:34:46
ukraina, poroszenko, inwestycje, rosja

Nie można oczekiwać napływu inwestycji zagranicznych do Ukrainy, póki trwa wojna - stwierdził prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.

"Ukraina żyje w warunkach wojny, w warunkach okupacji terytorium. Musimy spojrzeć prawdzie w oczy: około 25 procent potencjału przemysłowego stanęło, a 10 procent zostało zniszczone. Wydatki na obronę wynoszą ponad 90 mld hrywien (ok. 14,9 mld zł), ale państwo znajduje na to środki. Póki trwa wojna, inwestycje nie nadejdą. Ludziom należy mówić prawdę” – powiedział w wywiadzie telewizyjnym w marcu 2015 roku.

 

 

Poroszenko ocenił jednocześnie, że reformy nie mogą być szybkie, gdyż można było do nich przystąpić dopiero po październikowych wyborach do Rady Najwyższej.

„Reformy rozpoczęliśmy faktycznie po wyborach parlamentarnych, gdy sformowano koalicję, która pracuje nad uchwaleniem zmian prawnych na poziomie ustawodawczym" - zaznaczył.

Prezydent zaapelował do rodaków o jedność. „Przeżyjemy tylko wtedy, kiedy będziemy żyli w jedności, przy czym dotyczy to nie tylko parlamentu i prezydenta, lecz całego narodu” – podkreślił Poroszenko.

Źródło: PAP