Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPoziom szarej strefy w Ukrainie w okresie styczeń – wrzesień 2016 roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2017-02-15 13:27:42
szara strefa, gospodarka, ministerstwo rozwoju gospodarczego i handlu ukrainy

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy przedstawiło dane dot. wielkości szarej strefy gospodarki ukraińskiej w okresie styczeń – wrzesień 2016 roku.

Zgodnie z oceną Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy, w omawianym okresie udział szarej strefy w ukraińskiej gospodarce zmniejszył się w porównaniu ze wskaźnikami z analogicznego okresu 2015 r. o 5% - do 35% PKB. Zmniejszenie się poziomu szarej strefy eksperci przypisują względnej stabilizacji sytuacji makroekonomicznej w kraju (po 9 miesiącach 2016 r. realny PKB Ukrainy zwiększył się o 1,3%, a inflacja wyniosła 6,4% wobec 41,4% w analogicznym okresie 2015 r.); polepszeniu klimatu biznesowego wskutek efektywnej realizacji polityki w zakresie decentralizacji i optymalizacji funkcjonowania państwowego sektora gospodarki (w rankingu „Doing Business-2017” Ukraina zajęła 80. pozycję na 190 krajów; w 2016 r. – 81. miejsce wśród 189 krajów ujętych w rankingu); stopniowemu wyprowadzeniu z cienia nielegalnego zatrudnienia poprzez zmniejszenie obowiązkowej opłaty na ubezpieczenia społeczne uiszczanej przez pracodawców.

Źródło: „Ekonomiczna Prawda”, „Interfax-Ukraina”

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sklep rolniczy

Jesteśmy sklepem rolniczym, który posiada w sprzedaży najlepsze części zamienne i akcesoria do ma...
Polska - WIDAWA 2021-03-08 Dodał: Ryszard Golum Handel, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Usługa druku sitodrukowego

Krótkie terminy realizacji nadruków wykonanych sitodrukiem – druk EXPRESS nawet do 24h ! Najniżs...
Polska - TUCHÓW 2021-03-08 Dodał: Bogusław Maniak Tekstylia, Odzież i obuwie, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane Zobacz ofertę

Budowa antresoli

Zajmujemy się budową i konstrukcją Antresoli Realizujemy różne projekty i aranżacje .Antresole n...
Polska - Piaseczno 2021-03-06 Dodał: Paweł Oleba Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert