Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNajnowsza ocena poziomu korupcji na Ukrainie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2017-01-25 12:35:45
cpi 2016, korupcja, transparency international, indeks percepcji korupcji

Międzynarodowa Organizacja „Transparency International” opublikowała swój najnowszy raport dotyczący poziomu korupcji na świecie pt. „Indeks Percepcji Korupcji 2016” (CPI 2016).

Zgodnie z tym raportem Ukraina (29 punktów; wzrost o 2 punkty w porównaniu ze wskaźnikiem 2015 r.) zajęła - wraz z takimi krajami jak: Kazachstan, Federacja Rosyjska, Nepal oraz Iran - 131. miejsce na 176 krajów objętych oceną w tegorocznym rankingu percepcji korupcji (w 2015 r. – 130. miejsce, a w 2014 r. – 142. miejsce). Polskę w w/w rankingu uplasowano na 29. miejscu.

Najniższy poziom korupcji wg raportu „Transparency International” odnotowywany jest w Danii, Nowej Zelandii, Finlandii, Szwecji, Szwajcarii, Norwegii oraz Singapurze. Najwyższy - w przypadku Sudanu Południowego, Korei Północnej oraz Somalii.

W komentarzach do w/w raportu eksperci „Transparency International” podkreślają, iż polepszenie rankingu Ukrainy w raporcie dot. poziomu korupcji na świecie związane jest z polepszeniem się w kraju tendencji w zakresie wykrycia korupcji oraz wdrażaniem reformy antykorupcyjnej. Wskazuje się również na zmniejszenie się przypadków nadużycia stanowiska służbowego przez urzędników i funkcjonariuszy państwowych. Jednak nadal pozostaje nieuregulowana kwestia pociągnięcia do odpowiedzialności osób, którym zarzucono korupcję.

* * *

Indeks Percepcji Korupcji (Corruption Perceptions Index, CPI) stanowi ocenę odczuwalności przez przedsiębiorców i analityków z całego świata, w tym ekspertów z danego kraju poziomu korupcji w danym kraju. Każdy kraj oceniany jest w skali od 100 (największa przejrzystość) do 0 (największa korupcja). Ranking układany jest według ilości uzyskanych punktów od największej do najmniejszej.

Zjawisko korupcji jest jednym z najczęściej wymienianych przez działające na Ukrainie firmy utrudnień w rozwoju działalności gospodarczej w tym kraju.

Źródło: Transparency International, „Ekonomiczna Prawda”

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Tworzenie treści na stronę internetową - Pomoc w zdobyciu pracownika

Witam, zajmujemy się tworzenie treści na strony zajmujące się pomocą w pozyskaniu pracownika z ...
Polska - Sokola 2020-11-27 Dodał: Łukasz Tomaszczyk IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Hurtownia opakowań - Materiały opakowaniowe - Hurt i Detal

Hurtownia opakowań z bardzo bogatą ofertą produktową. Produkty wysyłamy do krajów europejskich. P...
Polska - WARSZAWA 2020-10-22 Dodał: Paweł Bednarski Handel, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Taśma z nadrukiem - Taśmy pakowe z nadrukiem - Hurt i Detal

Taśmy z nadrukiem dla Twojej firmy w ilościach hurtowych i detalicznych. Realizuje zamówienia w c...
Polska - WARSZAWA 2020-10-21 Dodał: Paweł Bednarski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert