Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPozycja Ukrainy w rankingu 50 najbardziej innowacyjnych gospodarek świata

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2017-01-17 14:43:46
bloomberg, ranking, innovation index

Agencja ekonomiczna „Bloomberg” przedstawiła najnowszy ranking najbardziej innowacyjnych gospodarek świata (Bloomberg Innovation Index).

Zgodnie z przeprowadzonym przez agencję „Bloomberg” badaniem, Korea Południowa jest liderem w tym rankingu. W pierwszej piątce rankingu znalazły się również takie kraje jak Szwecja (2. miejsce), Niemcy (3. miejsce), Szwajcaria (4. miejsce), Finlandia (5. miejsce). Ukraina w w/w rankingu znalazła się na 42. miejscu (41. miejsce w ubiegłorocznym rankingu), a Polska uplasowała się na 22. miejscu, co oznacza awans o 1 pozycje w stosunku do pozycji w 2016 .

***

Ranking Bloomberg Innovation Index ocenia zdolność gospodarek do budowania innowacyjności. Początkowo ranking obejmował 200 gospodarek, następnie został skrócony do 84 pozycji. Aktualnie Bloomberg publikuje klasyfikację dla 50 najbardziej innowacyjnych krajów.

W tegorocznej edycji wzięto pod uwagę siedem równo wartościowanych kategorii, których punkty są sumowane i składają się na notę od 0 do 100. Klasyfikacja analizuje następujące kategorie: udział wydatków na badanie i rozwój w PKB, udział przemysłu w tworzeniu wartości dodanej per capita, produktywność, zagęszczenie lokalnych firm z sektora nowoczesnych technologii, poziom szkolnictwa wyższego, liczbę badaczy i naukowców oraz zarejestrowanych patentów.

Źródło: „Bloomberg”, „Ekonomiczna Prawda”

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Natural Products

Manufacture of Natural Food Products - KLUSKA We focus our activity on the traditional manual ...
Polska - Rumia 2021-05-29 Dodał: Anna Stefańska Handel, Pozostałe branże, Przetwórstwo spożywcze Zobacz ofertę

Tłumaczenia medyczne

Biuro tłumaczeń Reddo Translations świadczy usługi z zakresu tłumaczeń medycznych. Tam, gdzie dro...
Polska - Warsaw 2021-04-20 Dodał: Marta Januszewska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Schodowy czujnik ruchu z modułem czasowym - ALFA PLUS smartLEDs

Schodowy optyczny czujnik ruchu 100cm 12V z modułem czasowym, sondą światła i wyjściem przekaźnik...
Polska - Podkowa Leśna 2017-11-11 Dodał: Roman Jarocki Handel, Architektura, Budownictwo, Budownictwo i architektura, Pozostałe wyroby Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert