Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOcena wielkości „szarej strefy w Ukrainie w I półroczu 2016 r. (dane wstępne)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2016-12-23 14:07:12
szara strefa, gospodarka

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy przedstawiło wstępne dane dot. wielkości szarej strefy gospodarki ukraińskiej w I półroczu 2016 r.

Zgodnie z oceną Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy, w omawianym okresie wielkość szarej strefy ukraińskiej gospodarki zmniejszyła się w porównaniu do I półrocza 2015 r. o 4 punkty procentowe – do 38% PKB. Tak pozytywną dynamikę eksperci w/w resortu uwarunkowują stabilizacją makroekonomiczną, polepszeniem klimatu biznesowego w kraju wskutek kontynuacji polityki deregulacji, rozpoczęciem procesów w zakresie wyeliminowania szarej strefy na rynku pracy poprzez zmniejszenia dla pracodawców stawki jednolitej składki na ubezpieczenie spółeczne.

Z szczegółową informacją na temat wielkości szarej strefy w Ukrainie w I półroczu 2016 r. zapoznać się można na stronie internetowej – http://bit.ly/2gm91Vt.

***

Udział szarej strefy w 2015 r. w ukraińskiej gospodarce według szacunków Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy zmniejszył się w porównaniu z 2014 rokiem o 3% - do poziomu 40% PKB (szerzej na ten temat vide: informacja z dnia 8 sierpnia 2016 r.).

Źródło: „Sprawocznik Ekonomista”

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sklep rolniczy

Jesteśmy sklepem rolniczym, który posiada w sprzedaży najlepsze części zamienne i akcesoria do ma...
Polska - WIDAWA 2021-03-08 Dodał: Ryszard Golum Handel, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Usługa druku sitodrukowego

Krótkie terminy realizacji nadruków wykonanych sitodrukiem – druk EXPRESS nawet do 24h ! Najniżs...
Polska - TUCHÓW 2021-03-08 Dodał: Bogusław Maniak Tekstylia, Odzież i obuwie, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane Zobacz ofertę

Budowa antresoli

Zajmujemy się budową i konstrukcją Antresoli Realizujemy różne projekty i aranżacje .Antresole n...
Polska - Piaseczno 2021-03-06 Dodał: Paweł Oleba Budownictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert