Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPoziom bezrobocia w Ukrainie w IV kwartale 2016 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2017-03-30 15:56:20
dane statystyczne, bezrobocie

Państwowa Służba Statystyczna Ukrainy opublikowała dane dot. poziomu bezrobocia na Ukrainie za IV kwartał 2016 r.

Zgodnie z opublikowanymi przez Państwową Służbę Statystyczną Ukrainy danymi, w okresie październik - grudzień 2016 r. liczba ludności aktywnej zawodowo na Ukrainie wyniosła 17,8 mln osób, w tym zatrudnionych było 16,1 mln osób (spadek o 1,5% w porównaniu do III kwartału 2016 r.), z czego 7,785mln osób stanowiły kobiety i 8,35 mln osób - mężczyźni.

Poziom bezrobocia (odsetek osób pozostających bez pracy w porównaniu do liczby ludności aktywnej zawodowo) wg metodologii Międzynarodowej Organizacji Pracy w IV kwartale 2016 r. na Ukrainie stanowił 9,7 %. W omawianym okresie poziom bezrobocia w miastach wyniósł 9,6 %, a w miejscowościach wiejskich – 9,9 %.

Dodatkowe informacje o poziomie bezrobocia na Ukrainie w IV kwartale 2016 r. w załączonym opracowaniu Państwowej Służby Statystycznej Ukrainy na ten temat. Analizy wybranych danych makroekonomicznych Ukrainy znaleźć można na stronie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie w zakładce „Ukraina / Gospodarka Ukrainy”.

Źródło: Państwowa Służba Statystyczna Ukrainy
Pliki do pobrania

Opracowanie - poziom bezrobociapdf
pdf | 224 KB
Pobierz