Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDochody z prywatyzacji w Ukrainie w 2016 r. (operacyjne dane)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2017-02-01 12:50:27
prywatyzacja, dochody, fundusz mienia państwowego ukrainy

Fundusz Mienia Państwowego Ukrainy opublikował dane operacyjne dotyczące wykonania planu prywatyzacji w 2016 r.

Zgodnie z opublikowanymi przez Fundusz Mienia Państwowego Ukrainy danymi, wg stanu a 31 grudnia 2016 r. do budżetu państwa przekazano z tytułu dochodów ze sprzedaży mienia państwowego 188,92 mln UAH (założony w ustawie budżetowej Ukrainy na 2016 r. poziom dochodów z tytulu prywatyzacji mienia państwowego wynosi 17 mld UAH). Kolejne 1,03 mld UAH Fundusz przekazał z tytułu wynajmu mienia państwowego (kwota założona w ustawie budżetowej wynosi 615 mln UAH) oraz 15,65 mln UAH - z tytułu dywidend od zysku państwowych przedsiębiorstw.

Dodatkowe informacje o wykonaniu programu prywatyzacji za 2016 r. w załączonym opracowaniu Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy na ten temat. Analizy wybranych danych makroekonomicznych Ukrainy, przygotowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji znaleźć można na stronie Wydziału w zakładce „Ukraina / Gospodarka”. Analizy na temat poszczególnych sektorów gospodarki Ukrainy dostępne na stronie internetowej Wydziału w zakładce „Ukraina / Analizy rynkowe”.

Źródło: Fundusz Mienia Państwowego Ukrainy
Pliki do pobrania

Opracowanie - prywatyzacja
pdf | 1.3 MB
Pobierz