Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSprzedaż detaliczna na Ukrainie w styczniu-maju 2017 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Viktoria Braga | 2017-06-22 23:53:20
aktualności, statystyki, sprzedaż detaliczna

Państwowa Służba Statystyczna Ukrainy opublikowała dane dot. obrotów detalicznych placówek handlowych i gastronomicznych na Ukrainie w okresie styczeń-maj 2017 r.

Zgodnie z opublikowanymi przez Państwową Służbę Statystyczną Ukrainy danymi, obroty przedsiębiorstw handlu detalicznego i gastronomii na Ukrainie po 5 miesięcach b.r. wyniosły ok. 173,4 mld UAH, co oznacza ich wzrost o 7,1 % w porównaniu do poziomu obrotów odnotowanych w analogicznym okresie 2016 roku.

Obroty przedsiębiorstw handlu detalicznego i gastronomii na Ukrainie w maju 2017 r. wzrosły w porównaniu do poziomu obrotów odnotowanych w maju 2016 roku o 10,7 %. W stosunku do kwietnia b.r. odnotowano wzrost tych obrotów o 5,6%.

Dodatkowe informacje o poziomie obrotów przedsiębiorstw handlu detalicznego i gastronomii w poszczególnych regionach Ukrainy za styczeń-maj 2017 r. w załączonym opracowaniu Państwowej Służby Statystycznej Ukrainy na ten temat.

Analizy wybranych danych makroekonomicznych Ukrainy znaleźć można na stronie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie w zakładce „Ukraina / Gospodarka Ukrainy".

 

Źródło: Państwowa Służba Statystyczna Ukrainy

 
Pliki do pobrania

Handel detaliczny - I-V. 2017
pdf | 122.09 KB
Pobierz