Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUproszczenie procedury zatrudniania obcokrajowców w Ukrainie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2017-08-03 08:33:24
pozwolenie na pracę, obcokrajowiec

Prezydent Ukrainy P. Poroszenko podpisał ustawę ukierunkowaną na aktywizację procesu przyciągania inwestycji zagranicznych zakładającą, m.in. uproszczenie procedury uzyskiwania przez obcokrajowców pozwoleń na pracę w Ukrainie.

Dokument przewiduje skrócenie wykazu dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na pracę oraz uproszczenie procedury wydawania pozwoleń na pracę w przypadku założycieli i/lub uczestników bądź też beneficjentów utworzonych w Ukrainie przedsiębiorstw. Ponadto ustawa ustanawia minimalny poziom wynagrodzenia przysługującego zatrudnionemu przez ukraiński podmiot gospodarczy obcokrajowcowi (w przypadku organizacji pozarządowych minimalne wynagrodzenie powinno wynosić co najmniej 5 płac minimalnych, a w przypadku pozostałych podmiotów gospodarczych zatrudniających obcokrajowców – co najmniej 10 płac minimalnych). Ponadto pozwolenia na pracę wydawane będą na okres od 6 miesięcy do 3 lat, a czas trwania procedury rozpatrywania wniosku o udzielenie zgody na zatrudnienie obcokrajowca skrócono z 7 do 3 dni roboczych.

Przepisy nabierają mocy prawnej z dniem 27 września 2017 roku.

Źródło: PwC