Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUproszczenie procedury zatrudniania obcokrajowców w Ukrainie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2017-08-03 08:33:24
pozwolenie na pracę, obcokrajowiec

Prezydent Ukrainy P. Poroszenko podpisał ustawę ukierunkowaną na aktywizację procesu przyciągania inwestycji zagranicznych zakładającą, m.in. uproszczenie procedury uzyskiwania przez obcokrajowców pozwoleń na pracę w Ukrainie.

Dokument przewiduje skrócenie wykazu dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na pracę oraz uproszczenie procedury wydawania pozwoleń na pracę w przypadku założycieli i/lub uczestników bądź też beneficjentów utworzonych w Ukrainie przedsiębiorstw. Ponadto ustawa ustanawia minimalny poziom wynagrodzenia przysługującego zatrudnionemu przez ukraiński podmiot gospodarczy obcokrajowcowi (w przypadku organizacji pozarządowych minimalne wynagrodzenie powinno wynosić co najmniej 5 płac minimalnych, a w przypadku pozostałych podmiotów gospodarczych zatrudniających obcokrajowców – co najmniej 10 płac minimalnych). Ponadto pozwolenia na pracę wydawane będą na okres od 6 miesięcy do 3 lat, a czas trwania procedury rozpatrywania wniosku o udzielenie zgody na zatrudnienie obcokrajowca skrócono z 7 do 3 dni roboczych.

Przepisy nabierają mocy prawnej z dniem 27 września 2017 roku.

Źródło: PwC

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

intermedialna.pl Blog

Oferta przeznaczona dla firm zainteresowanych artykułem sponsorowanym na blogu intermedialna.pl
Polska - Swarzędz 2022-04-26 Dodał: Wojciech Fedczyn IT/ICT, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Pomoc w odzyskiwaniu odszkodowań

Już od wielu lat pomagamy naszym klientom w uzyskaniu odszkodowań z dowolnego rodzaju ubezpieczeń...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-03-13 Dodał: Michał Dziurdzik Doradztwo/consulting/edukacja, Usługi finansowe, Transport i logistyka, Pozostałe branże Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert