Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUkraina rozpoczyna zakupy środków ochrony indywidualnej (PPE) i respiratorów na łączną sumę 100 mln Euro.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Roszczenko | 2020-05-26 16:11:36
środki ochrony indywidualnej, ppe, respiratory, przetarg, zamówienia publiczne, ukraina

Przedsiębiorstwo Państwowe „Zakupy Medyczne Ukrainy” (ДП “Медичні закупівлі України”) rozpoczyna zakup środków ochrony indywidualnej (PPE) i respiratorów z pieniędzy wydzielonych ze specjalnego funduszu w ramach ukraińskiego Budżetu, na walkę z ostrą chorobą układu oddechowego COVID-19.

Łączna kwota zamówienia wynosi około 3 miliardów hrywien (ok. 102 mln Euro). Zakup ma na celu stworzenie trzymiesięcznego zapasu środków medycznych w szpitalach tzw. „pierwszej fali”. Zamówienie zostanie przeprowadzone na podstawie Rozporządzenia Gabinetu Ministrów z dnia 6 maja 2020 r. Nr 372 ust. 3 pkt 1 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/372-2020-%D0%BF?fbclid=IwAR1lBg_IZGFUgLpxP2diBRKrpngGF1ZUZEjw_YUvJaToPFg22B782WaH9jY).

 

W najbliższym czasie ogłoszone zostaną zaproszenia do składania ofert handlowych dla szeregu produktów, w tym:

  • przyłbice lub gogle ochronne (29 567 sztuk)
  • rękawiczki nitrylowe bezpudrowe (4 793 880 par)
  • maski medyczne (chirurgiczne) (6 647 040 jednostek)
  • respiratory (maski) o klasie ochrony nie niższej niż FFP2 (1 233 810 sztuk)
  • aparaty sztucznej wentylacji płuc (200 szt.)

Stosowna informacja pojawiać się będzie na stronie PP Zakupy Medyczne Ukrainy - https://medpro.health/uk/pro-mzu/novini.

W dniu dzisiejszym (26.05.2020) na stronie pojawiła się informacja dla dostawców, producentów i dystrybutorów respiratorów (aparatów sztucznej wentylacji płuc): https://medpro.health/uk/pro-mzu/novini/115-zaproshuiemo-postachalnykiv-vyrobnykiv-ta-dystrybiutoriv-aparativ-shvl-nadaty-otsinku-medyko-tekhnichnym-vymoham.

 

Z uwagi na warunki pandemii, zgodnie z przyjętą ustawą Ukrainy z dnia 17.03.2020 № 530-IX „O zmianach w niektórych aktach ustawodawczych Ukrainy mających na celu zapobieganie występowaniu i rozprzestrzenianiu się choroby koronawirusowej (COVID-19)” oraz odpowiednie decyzje Gabinetu Ministrów, zamówienia zostaną przeprowadzone wg. skróconej procedury, bez wykorzystywania licytacji elektronicznej w systemie Prozorro. Jednocześnie raporty o takich zakupach pozostaną przejrzyste i będą dostępne w systemie Prozorro. Podczas realizacji przetargów PP Zakupy Medyczne Ukrainy będzie przestrzegać standardów przejrzystości, uczciwej konkurencji i bezstronności.

 

Przedsiębiorstwo Państwowe Zakupy Medyczne Ukrainy zostało utworzone jesienią 2018 r. przez Ministerstwo Zdrowia Ukrainy. Jest organizacją, która ma za zadanie zapewnić scentralizowane zakupy leków i urządzeń medycznych ze środków budżetu państwa, z zachowaniem zasad przejrzystości i skuteczność procedur. PP Zakupy Medyczne Ukrainy będzie zarządzać elektronicznymi katalogami, przeprowadzać przetargi na leki i urządzenia medyczne, a także dokonywać zakupów na podstawie umów ramowych. Głównym celem przedsiębiorstwa jest zapewnienie wysokiej jakości i efektywności państwowych zakupów leków i wyrobów medycznych, ma stać się centrum ekspertyz zakupowych w zakresie zamówień na produkty medyczne.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Google Ads – co to jest?

Umiejętne prowadzenie internetowej kampanii marketingowej to w dzisiejszych czasach klucz do sukc...
Polska - SZCZECIN 2022-01-22 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT Zobacz ofertę

Sklep podologiczny online

Oferta produktów podologicznych na rynku stale się powiększa. Sklep podologiczny My jednak dbamy...
Polska - SZCZECIN 2022-01-22 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Sklep spożywczy

Gdy temperatura przekroczy normę i osiągnie np. 30 stopni, ilość wypijanej wody należy zwiększyć,...
Polska - SZCZECIN 2022-01-22 Dodał: Adam grabowski Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert