Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWażne linki dla biznesu dotyczące sytucaji na Ukrainie w związku z epidemią KORONAWIRUSA, oraz inne istotne informacje dla biznesu.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karol Kubica | 2020-03-28 12:36:23
linki z informacjami, koronawirus, ukraina

Poniżej przedstawiamy Państwu ważne linki do stron prowadzonych przez Rząd Ukrainy oraz instytucje administracji państwowej w związku z epidemią koronawirusa na Ukrainie. Na poszczególnych stronach uzyskają Państwo najświeższe informacje dotyczące między innymi: regulacji prawnych oraz podatkowych, bieżącej sytuacji w związku z epidemią, bieżącej sytuacji na przejściach granicznych, aktualnych informacji dla biznesu. Również zamieszczamy istotne informacje dla przedsiębiorców.

Istotne zmiany w cłach:  

Decyzją Rady Ministrów Ukrainy z dnia 20 marca nr 224 zostały zniesione cła i VAT na leki, środki i urządzenia medyczne do zwalczania koronawirusa wymienione w specjalnym wykazie. (szczegółowy wykaz w załączniku).

 

 

Poszukiwane produkty (szczególne zapotrzebowanie dla poszczególnych produktów / towarów):

 1. Zapotrzebowanie na systemy sztucznej wentylacji płuc, środki ochrony osobistej wszystkich klas i typów, ubrania ochronne itp., środki dezynfekujące, testy na wykrywanie koronawirusa etc. To zapotrzebowanie szczegółowo jest odzwierciedlone w Rozporządzeniu Rządu Ukrainy znoszącym cła importowe – w załączeniu.
 2. Występuje wzmożone zapotrzebowanie na produkty spożywcze trwałego przechowywania. Urząd celny informuje, że wzrósł import tego typu produktów.  

  Decyzja rządu w sprawie tymczasowego ograniczenia towarów o znaczeniu przeciwepidemicznym (fartuchy ochronne, rękawiczki, respiratory, maseczki etc.)

  https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-timchasovo-obmezhiv-eksport-tovariv-protiepidemichnogo-priznachennya

  Decyzja rządu w sprawie zakazu eksportu spirytusu etylowego i innych destylatów , oprócz bioetanolu i napojów otrzymanych w procesie destylacji

  https://www.kmu.gov.ua/news/uryad-zaboroniv-eksport-etilovogo-spirtu

   

 

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kancelaria Adwokacka w Olsztynie

Adwokat Marta Rozbicka jest właścicielem kancelarii prawnej w Olsztynie. Świadczymy usługi z zakr...
Polska - Olsztyn 2021-05-17 Dodał: Marta Rozbicka Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

oczka wodne

oczka wodne z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

wyroby z cortenu

Donice, fontanny, kominki, ogrodowe, wykonane z blachy corten
Polska - Toruń 2021-04-25 Dodał: Beata Warlikowska Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert