Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUroczyste przyjęcie z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karol Kubica | 2019-11-19 10:18:37
uroczytości

14 listopada br. w Kijowie odbyło się uroczyte przyjęcie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zorganizowane przez Ambasadę RP w Kijowie. ZBH w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. było współorganiorem tego ważnego wydarzenia. Przyjęcie miało uroczysty charakter i rozpoczęło się odśpiewaniem hymnów narodowych Polski i Ukrainy przez chór Switycz z Niżyna.

W trakcie uroczystości amb. Cichocki odznaczył w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy Srebrnym Krzyżem Zasługi Oleksija Reznikowa.

Na przyjęciu obecni byli przedstawiciele prezydenta i rządu Ukrainy, Sił Zbrojnych Ukrainy, deputowani Werchownej Rady, duchowieństwo, korpus dyplomatyczny, przedsiębiorcy, w tym należący do Międzynarodowego Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców na Ukrainie oraz reprezentujący wiodące polskie marki, m.in. PZU, Kredobank, Selena, Plastics, Moguncja, Mercator Medical, Wielton, Bella-Centr, Hanplast Solar, SDM Partners Kancelaria Prawna. Gośćmi specjalnymi byli Ukraińcy uwolnieni we wrześniu z rosyjskiej niewoli oraz ich rodziny, a także oficerowie Wojska Polskiego, którzy pełnią służbę w misji Joint Multinational Training Group-Ukraine, na czele z dowódcą misji mjr. Marcinem Michalskim.