Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUkraińsko-Polskie Forum Biznesu w Żytomierzu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tetiana Chuzha | 2019-10-27 22:42:41
inwestycje, handel, forum gospodarcze

18 października 2019 r. w Żytomierzu odbyło się Ukraińsko-Polskie Forum Biznesu.

W Forum wzięli udział przedstawiciele samorządów z Polski i z Ukrainy, polscy i ukraińscy przedsiębiorcy, instytucje i organizacje otoczenia biznesu. Celem forum była promocja inwestycyjno-gospodarcza regionu oraz podkreślenie strategicznej roli Polski jako partnera do współpracy. Obecny na Forum Radca Ministra Inwestycji i Rozwoju Pan Krzysztof Siwek podkreślił: „Średni i mały biznes, który jest silny w Polsce, jest gotów inwestować i rozwijać relacje z Ukrainą, ale na razie nie ma takiego rozwoju, jak powinien być”.

Delegacja zorganizowana przez Zagraniczne Biuro Handlowe w Kijowie uczestniczyła w panelu „Polska partnerem numer 1 dla żytomierskiego biznesu”. Ekspert Banku Gospodarstwa Krajowego Feliks Kobierski przedstawił temat „Warunki finansowe oraz kredytowe polskiego eksportu na Ukrainę. Narzędzia finansowania handlu w polsko-ukraińskich relacjach gospodarczych”, Dyrektor Centrum Rozwoju Ukraińsko-Polskiego Biznesu AT „Kredobank” Igor Krywko „Rozwój biznesu z partnerami zagranicznymi: od czego zacząć i jak ubezpieczyć się w obszarze finansowym”, ekspert ZBH w Kijowie Tetiana Chuzha „Polska jako partner handlowy i perspektywiczny kierunek inwestycji dla ukraińskiego biznesu”.