Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja Gospodarcza ZBH Kijów na Lviv Eco Forum 2019 - relacja

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Roszczenko | 2019-09-17 09:14:11
lwów, forum expo, wodno-kanalizacyjne, eko, oczyszcanie

Zagraniczne Biuro Handlowe w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zorganizowali udział polskich przedsiębiorstw w największym wydarzeniu branży wodnokanalizacyjnej i odpadowej w Ukrainie - Lviv Eco Forum 2019.

Piąta edycja Lviv Eco Forum odbyła się w dniach 12-13 września na lwowskim stadionie Arena Lviv. W tegorocznym Forum udział wzięło ok 1000 gości w tym prawie 50 ekspertów reprezentujących 20 krajów z całego świata. Omawiano m.in. kwestie ochrony zasobów wodnych, zagospodarowania odpadów i przekształcania ich w energię oraz zmiany klimatyczne. Organizatorem wydarzenia był Związek Przedsiębiorstw Branży Wodno-Kanalizacyjnej Ukrainy.

Grupa polskich firm, wzięła udział m.in. w części wystawienniczej Forum - LEF EXPO, gdzie na potrzeby promocji własnych produktów i usług przedsiębiorcy mieli możliwość wykorzystania przestrzeni wystawienniczej oraz stanowisk do rozmów B2B zorganizowanych przez ZBH w Kijowie PAIH. Dzięki ugruntowanej na ukraińskim rynku pozycji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zorganizowano także wizytę studyjną na obiekty oczyszczalni ścieków Lwowskiego Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego. W wydarzeniu udział wzięły polskie firmy z Rzeszowa, Poznania, Łodzi, Gliwic, Wodzisławia Śląskiego i Gdańska.

Choć na chwilę obecną środki przeznaczone na inwestycje w sferach związanych z ekologią na Ukrainie są zdecydowanie niewystarczające, to jednak z uwagi na olbrzymie potrzeby restrukturyzacji obiektów gospodarki komunalnej, na Lwowskie Forum regularnie przyjeżdżają najwięksi europejscy gracze z branży. ZBH Kijów planuje dalsze działania mające na celu wsparcie polskich podmiotów mogących wziąć udział w procesie modernizacji sfery gospodarki komunalnej na Ukrainie.

Podczas dwudniowej wizyty we Lwowie Karol Kubica, Kierownik ZBH w Kijowie spotkał się także z władzami lokalnymi – Przewodniczącym Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Markianem Malskim oraz Zastępcą Mera Lwowa ds. Finansowych i Ekonomicznych, Henadijem Waśkiwem. Na spotkaniach omówiono możliwości współpracy przy realizacji, wspieranych przez ZBH Kijów, projektów ekspansji i inwestycji polskich firm we Lwowie i obwodzie Lwowskim.

Lviv Eco Forum 2019 - jest największą sektorową platformą komunikacyjną, łączącą przedstawicieli ukraińskiego rynku oraz międzynarodowego biznesu. W ramach Forum odbyły się targi LEF EXPO z udziałem firm, producentów i dostawców, funkcjonujących w następujących dziedzinach: technologie i instalacje do oczyszczania wody pitnej, recyklingu i segregacji odpadów, środki automatyzacji procesów technologicznych, ochrony zasobów energetycznych, transportu wody, nowoczesne rozwiązania ekologiczne dla przemysłu i gospodarstw domowych.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodnik "CZUJNIKI CIŚNIENIA"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi manometry i inne c...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Ortodoncja i protetyka stomatologiczna

Ortodonta Toruń Protetyk Toruń Protetyk Toruń Protetyka stomatologiczna Toruń W ja...
Polska - TORUŃ 2022-01-28 Dodał: Michał Dąbek Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert