Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja Gospodarcza i Konferencja Polska – Ukraina Medycyna i Biotechnologia. Kijów 12 czerwca 2019.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Roszczenko | 2019-06-14 15:53:41
medycyna, farmacja, biotechnologia, konferencja, b2b, kijów, polska, ukraina

W ramach obchodów 20. rocznicy działalności Międzynarodowego Stowarzyszenia Polskich Przedsiębiorców na Ukrainie, którego współorganizatorem była Polska Agencja Inwestycji i Handlu, odbyła się Konferencja POLSKA-UKRAINA MEDYCYNA I BIOTECHNOLOGIA oraz towarzyszące jej prezentacje firm Polskich i rozmowy B2B z ukraińskimi przedsiębiorcami.

W pierwszej części „Ukraiński rynek biotechnologii – teraźniejszość i perspektywy” eksperci przybliżyli uczestnikom następujące zagadnienia: Rynek Biotech na Ukrainie, Rynek wyrobów medycznych na Ukrainie, perspektywy związane z reformą służby zdrowia na Ukrainie, Aspekty prawne wejścia na ukraiński rynek a doświadczeniem polskiego biznesu podzielił się dyrektor przedstawicielstwa firmy ADAMED w Ukrainie.

Podczas drugiej sesji odbył się panel dyskusyjny pt.: „Platformy współpracy polsko – ukraińskiej w sferze farmaceutyki oraz wyrobów i usług medycznych. W dyskusji udział wzięli przedstawiciele Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, IDA Management, Banku Gospodarstwa Krajowego a także Ukraińsko-Polskiej Rady Medycznej i Prywatnej Kliniki „Borys”.

Na zakończenie Konferencji, Pan Włodzimierz Szczurek, Dyrektor, Polskiej Organizacji Turystycznej w ramach promocji polskiej turystyki medycznej zaprezentował „Potencjał oraz możliwości leczenia i rehabilitacji w wybranych ośrodkach polskiej służby zdrowia”.

W konferencji udział wzięło ok. 90 osób.

Specjalnie na Misję Gospodarczą przybyli przedstawiciele 14 polskich firm, reprezentujących branże medyczną, farmaceutyczną i biotechnologiczną. Na specjalnie przygotowanych stoiskach przedsiębiorcy mieli możliwość zaprezentowania własnej oferty produktowej a podczas Sesji B2B prowadzili stolikowe rozmowy z potencjalnymi ukraińskimi partnerami.

Parterem merytorycznym Konferencji był ABSC LLC (Leshko Bezhevets Siedlecki Consultants).