Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuŚniadanie Biznesowe ZBH Kijów - „FINANSOWE WSPIERANIE EKSPORTU POLSKICH PRODUKTÓW, USŁUG ORAZ INWESTYCJI NA UKRAIŃSKI RYNEK. Oferta BGK i KUKE dla ukraińskich i polskich firm.”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Roszczenko | 2019-05-24 15:32:34
śniadanie biznesowe, zbh kijów, bgk, kuke, finansowanie, eksport, inwestycje, ukraina

W dniu 24 maja br., w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie, odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu Śniadanie Biznesowe ZBH Kijów.

Organizatorem wydarzenia było Zagraniczne Biuro Handlowe w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, we współpracy z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Korporacją Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych. Wydarzenie otworzyli Pan Bartosz Cichocki – Ambasador RP na Ukrainie oraz Pan Karol Kubica – Kierownik ZBH w Kijowie PAIH S.A.

Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem polskich i ukraińskich przedsiębiorców. Wśród 80 uczestników pojawiła się zarówno kadra kierownicza wielkich ukraińskich grup biznesowo-przemysłowych (Grupa TAS, METINVEST, DTEK) jak i przedstawiciele średniego biznesu, partnerzy największych kancelarii prawnych i firm konsultingowych a także administracja szczebla regionalnego i lokalnego.

Podczas spotkania, eksperci z centrali Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych szczegółowo omówili krótkoterminowe oraz długoterminowe instrumenty wsparcia eksportu na rynek ukraiński polskich towarów i usług, a także szeroko rozumianej ekspansji zagranicznej, w tym realizacji projektów inwestycyjnych.

 

Zakres tematyczny i prelegenci:

  • Instrumenty Trade Finance wpierające polsko-ukraiński handel,

Karol Rozenberg, Ekspert, Biuro Finansowania Handlu BGK

  • Krótkoterminowe instrumenty ubezpieczeniowe zabezpieczające polsko-ukraińską wymianę handlową,

Luiza Bednarowska - Kopyść, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów w KUKE

  • Finansowanie bezpośrednie kontraktów eksportowych polskich przedsiębiorstw na Ukrainie,

Piotr Kuffel, Menedżer ds. finansowania, Biuro Transakcji Zagranicznych BGK

  • Instrumenty ubezpieczeniowe zabezpieczające kredyty inwestycyjne związane z finansowaniem kontraktów eksportowych polskich przedsiębiorców na Ukrainie,

Piotr Maciaszek, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Kredytów Inwestycyjnych w KUKE

Prezentacje eksperckie wywołały bardzo dużą aktywność uczestników podczas sesji pytań i odpowiedzi oraz w kuluarach.

Wszystkim przyszłym klientom BKG i KUKE życzymy udanych kontraktów na Ukrainie.