Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu"Kluczowe zmiany ustawodawstwa podatkowego. Co nas czeka w 2019 roku" - Śniadanie Biznesowe w ZBH Kijów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tetiana Chuzha | 2019-04-25 10:35:03
podatki, prawo, kontrole, księgowość

Zagraniczne Biuro Handlowe w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A., Międzynarodowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie oraz firma audytorska „Crowe LF Ukraine” zorganizowali śniadanie biznesowe pt. "Kluczowe zmiany ustawodawstwa podatkowego. Co nas czeka w w roku 2019?"

Śniadanie Biznesowe odbyło się 18 kwietnia 2019 o godz. 10.00 w siedzibie ZBH Kijów PAIH przy ul. Kożumiackiej 14b, Kijów

Omówiono tematy:

  • Najnowsze zmiany w przepisach (2019 r.) w zakresie odwołania kontroli podatkowych. Praktyka przeprowadzenia kontroli, taktyka odwołania. Ostatnie decyzje Sądu Najwyższego.

  • Liberalizacja walutowa i konsekwencje dla firmy. Rozliczenia w handlu zagranicznym, sprzedaż walut obcych, pożyczki zagraniczne, inwestycje i otwieranie kont za granicą. Pisma NBU i PFSU w zakresie interpretacji nowych przepisów. Graniczna stopa procentowa, cesja wierzytelności i zadłużenie, przedłużenie terminów rozliczenia w handlu zagranicznym, wzajemne rozliczenia.

  • Pakiet przeciwko off-shore: perspektywy, sugestie, zagrożenia i rozwiązania dla biznesu. Ratyfikacja wielostronnego narzędzia - zmiany w konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania.

  • Pozostałe inicjatywy organów legislacyjnych. Fundusz Emerytalny o wzroście obciążenia, Ministerstwo Polityki Społecznej w sprawie kryteriów uznawania cywilno-prawnych umów w ramach stosunku pracy.