Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja Gospodarcza do Charkowa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Tetiana Chuzha | 2019-04-25 10:31:40
tkaniny, dzianiny, bielizna, charków, misja gospodarcza

W dniach 8-10 kwietnia br. odbyła się Misja Gospodarcza do Charkowa dla polskich firm odzieżowych i włókienniczych, zorganizowana przez Zagraniczne Biuro Handlowe w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. oraz Fashion Globus Ukrainie.

Misja została orgaznizowana wspólnie z Partnerami: Branżowy Program Promocji branży Moda Polska, Miasto Mody PTAK oraz Centrum Handlowym Barabashovo w Charkowie. W ramach wizyty odbyła się prezentacja polskich marek włókienniczych: Marand, Tomtex, Mirafo, Kilian, Santex, Anmar-Tex, Endorfinella, Vena, Wanilla oraz zostały przedstawione możliwości współpracy z Centrum Handlowym Barabashovo (utworzenie: polskiego showroom).

Ważnym punktem misji było podpisanie memorandum o współpracy pomiędzy Miastem Mody Ptak a Barabashovo.

Dla uczestników zostały również przygotowane spersonalizowane spotkania B2B. Oferta polskich firmy podczas spotkań B2B cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród ukraińskich producentów odzieży. Demonstrowano próbki tkanin, informowano o ich składzie, właściwościach i sposobach zastosowań. Wydarzenie stało się świetną okazją do nawiązania cennych kontaktów handlowych z ukraińskimi podmiotami i szerokiej promocji polskich firm z branży odzieżowej i tekstylnej. Polskim włókiennikom w Charkowie złożono ofertę założenia polskiego showroom w Centrum Handlowym Barabaszowo oraz wejście do sieci dystrybucyjnej działającej na całej Ukrainie. Ułatwić wejście na Ukrainę ma podpisanie memorandum o współpracy pomiędzy Centrum Handlowym Barabashowo a Ptak S.A.

W dniu 09.04.2019r. w Galerii AVEK odbyła się konferencja prasowa w której uczestniczyli:

  1. Karol Kubica – kierownik ZBH Kijów PAIH,
  2. Golda Vinhradzka – prezes Krajowego Partnerstwa w Przemyśle Lekkim Fashion Globus Ukraine,
  3. Włodzimierz Leszczyński – konsul ds. ekonomicznych Konsulatu Generalnego RP w Charkowie,
  4. Nina Ryszka – Prezes Zarządu Ptak Holding,
  5. Andrij Winakow – Dyrektor Generalny PrAT „Koncern Avek i Co”,
  6. Robert Baranowski – Dyrektor Ptak Fashion City,
  7. Ewa Szulc – Dyrektor firmy Marand.

Na konferencji prasowej przekazano ważne dane rynkowe z branży odzieżowej i włókienniczej Ukrainy, np. o tym, że Charków jest stolicą przemysłu lekkiego na Ukrainie, ponieważ z 6000 ukraińskich firm odzieżowych 1500 znajduje się właśnie w tym mieście. Ukraińscy producenci rocznie przetwarzają tkanin na kwotę 9 mld USD, z czego tylko 10% jest produkcji krajowej, reszta jest przywożona zza granicy.

Delegacja uczciła pamięć na Cmentarzu Ofiar Totalitaryzmu, zamordowanych przez NKWD wiosną 1940 roku w Charkowie ponad 4300 oficerów Wojska Polskiego – Jeńców Wojennych z Obozu w Starobielsku i sowieckich więzień, składając im hołd oraz kwiaty na Polskim Cmentarzu Wojennym w Charkowie – Piatychatkach.

 

Zdjecia - Koncern Avek i Co

Relacje charkowskich telewizji Simon i Triolan do obejrzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=zoMiq7CUZ04

 

https://www.youtube.com/watch?v=8Lr359iN-fA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3t1yNig9vcC2uN6NA90b3bdBz0pJTNSbItTb4MsJwWLxBOpqHIoWDFdcQ

Również ukazały się materiały w prasie drukowanej.