Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium na temat rynku ukraińskiego w Lublinie - relacja

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Roszczenko | 2019-03-14 10:36:35
seminarium, ukraina, polska, współpraca gospodarcza, ekspansja, inwestycje, eksport, lubelskie, paih

Zagraniczne Biuro Handlowe w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zorganizowali Seminarium pt. „Współpraca gospodarcza z Ukrainą, aspekty prawne i praktyczne porady”, które odbyło się 12 marca br. w Lublinie.

Wydarzenie otworzyli: Tadeusz Buczek, Dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego; Karol Kubica, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. oraz Agnieszka Gąsior-Mazur, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Lubelski Klub Biznesu.

W ramach seminarium eksperci - praktycy z Ukrainy i Polski, przedstawili szerokie spektrum zagadnień związanych z prowadzeniem biznesu na Ukrainie, m.in. kwestie związane z zakładaniem i prowadzeniem firmy, unikaniem podwójnego opodatkowania, procedurami celnymi, gwarancjami wykonywania umów, czy instrumentami wsparcia działalności proeksportowej.

Cześć prawno-księgowa została przedstawiona przez kancelarię partnerską Kancelaria Prawna Kosyło i Partnerzy.

ZBH w Kijowie przedstawiło ofertę wsparcia polskiego biznesu w ekspansji na rynek ukraiński oraz odbyło szereg spotkań B2B.

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem firm z województwa lubelskiego, co potwierdza udział ponad 50 przedsiębiorstw.

Seminarium skierowane było do polskich przedsiębiorców i firm, które już prowadzą działalność na konkretnych rynkach zagranicznych i chciałyby rozszerzyć obszar działania na rynek ukraiński, dopiero planują eksport i chciałyby się upewnić, że są dobrze do tego przygotowane, rozważają działania eksportowe jako nowe, potencjalne źródło przychodów lub rozwoju.

Partnerami wydarzenia byli: Kancelaria Prawna Kosyło i Partnerzy, Lubelski Klub Biznesu

Zdjęcia: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego