Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonferencja Prasowa "Możliwości partnerstwa i wzajemnie korzystnej współpracy Polska-Ukraina w branży przemysłu lekkiego"

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Roszczenko | 2018-12-03 14:48:19
moda, tekstylia, przemysł lekki, pokaz mody, forum biznesowe

Zagraniczne Biuro Handlowe w Kijowie Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, jako partner uczestniczyło w Konferencji Prasowej, która odbyła się 14 listopada br w Kijowie w Ukraińskiej Państwowej Agencja Informacyjnej UKRINFORM.

Uczestnicy ogłosili rozpoczęcie innowacyjnego dwustronnego projektu "Polsko-Ukraińskie Forum Biznesu Przemysłu Lekkiego oraz pokaz mody ukraińskiej w ramach targów Fast Textile 2018 w warszawskim centrum wystawienniczym Ptak Warsaw Expo, zaplanowany na 23-24 listopada 2018 r. Głównym organizatorem wydarzenia jest Narodowe Partnerstwo w Przemyśle Lekkim na Ukrainie "Fashion Globus Ukraine".

Ukraińsko-polskie Forum Biznesowe w Warszawie otworzy show-pokaz "Wycieczka po Ukrainie na wybiegu", na którym swoje kolekcje zaprezentują ukraińscy projektanci z różnych regionów kraju. Oczekuje się, że obejrzy go około 5000 odwiedzających Fast Textile 2018. Po części artystycznej odbędzie się forum biznesowe, którego głównym celem jest zachęcenie polskich producentów tkanin do szerszej współpracy z ukraińskimi producentami odzieży.

Podczas konferencji prasowej szef Biura Handlu Zagranicznego w Kijowie Karol Kubica zauważył, że jest to wyjątkowa okazja do nawiązania szerszych relacji między polskimi producentami tkanin a ukraińskimi projektantami mody "W 100% podtrzymujemy tę świetną ideę. Wielu polskich przedsiębiorców jest zainteresowanych współpracą z Ukrainą w zakresie mody, dlatego uważam, że ten projekt jest interesujący i przydatny nie tylko dla strony ukraińskiej, ale także polskiej. Jeśli polski przedsiębiorca znajdzie partnera na Ukrainie, możliwe jest uzyskania wsparcia finansowego polskich instytucji państwowych takich jak BGK czy KUKE."

W konferencji prasowej wzięli udział:

  • Golda Vinogradska - Przewodniczący Narodowego Partnerstwa w Przemyśle Lekkim na Ukrainie,
  • Julia Fediv - dyrektor wykonawczy Ukraińskiej Fundacji Kulturalnej,
  • Karol Kubica - Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie PAIH,
  • Oleg Dubish - Pierwszy wiceprezes PUGP, członek Polsko-Ukraińskiego Forum Partnerstwa w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Ukrainy i Polski,
  • Nina Ryszka - Organizator Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile,
  • Robert Baranowski - Prezes Ptak Moda,
  • Projektanci: Ludmiła Buszyńska, Oksana Sokoł, Dmitry Chernega, Natalia Marczenko, Kamila Saadat, Oksana Hrytsaj, Ołena Godis.