Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZapraszamy na Polsko-Ukraińską konferencję na temat gospodarki miejskiej, Kijów, 12.12.2018

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Roszczenko | 2018-11-05 16:04:07
gospodarka miejska, rozwój terytorialny, zarządzanie infrastrukturą komunalną, sektor komunalny, sektor mieszkaniowy

Polsko – Ukraińska Konferencja „Gospodarka miejska i rozwój terytorialny. Europejskie modele zarządzania infrastrukturą komunalną. Prezentacja doświadczeń w organizacji i zarządzaniu sektorem komunalnym i mieszkaniowym”, organizowana jest przez Fundację Europejski Instytut Nieruchomości oraz Polsko Ukraińską Izbę Gospodarczą, Patronat Honorowy objęła Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie, partnerem generalnym jest Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

Celem Konferencji jest współpraca pomiędzy przedstawicielami administracji miast polskich i ukraińskich, w zakresie wdrażania procesów demokratycznych w zarządzaniu mieniem publicznym i komunalnym. Prezentacja polskich doświadczeń i możliwości w zakresie modernizacji infrastruktury technicznej w gospodarce miejskiej, promocja polskich rozwiązań technologicznych w procesach termomodernizacji i optymalizacji zużycia energii, promocja polskiego eksportu w tym zakresie, umożliwienie nawiązania bezpośredniej współpracy pomiędzy przedsiębiorcami polskimi i ukraińskimi z wykorzystaniem doświadczeń Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.

Wobec wyzwań, jakie stoją przed modernizacją infrastruktury technicznej na Ukrainie, prezentacja i wymiana doświadczeń europejskich w zarządzaniu sektorem komunalnym i mieszkaniowym, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości w zakresie wsparcia tego procesu, nabiera istotnego znaczenia.

Wykorzystanie nowych technologii a także stworzenie właściwych dla ukraińskich miast modeli finansowania tych procesów, będzie istotnym punktem obrad tej konferencji.

Energoefektywność i energooszczędność, to kolejne wyzwania, jakie stoją przed każdą gospodarką a w krajach takich, jak Polska i Ukraina, zagadnienia te nabierają szczególnej wagi. Wykorzystywanie termomodernizacji, jako istotnego elementu optymalizacji zużycia energii w gospodarce mieszkaniowej, staje się współcześnie jednym z najważniejszych zadań gospodarki miejskiej.

 

Miejsce: Hotel Ukraina, ul. Instytutowa 4, Kijów, 01001, Ukraina

Data: 12 grudzień, 2018

Partnerzy:

  • Międzynarodowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie
  • Fundacja Współpracy Polsko - Ukraińskiej PAUCI
  • Stowarzyszenie Parków Przemysłowo Technologicznych i Rozwoju Terytorialnego
  • Krajowa Akademia Zarządzania przy Prezydencie Ukrainy

Warunki udziału w Konferencji:

Więcej informacji na stronie: http://ein-epi.eu/polsko-ukrainska-konferencja-w-kijowie

Program konferencji do pobrania.
Pliki do pobrania

---w-UA
pdf | 360,97 KB
Pobierz
KonferencjaGospodarka-MiejskaProgramPL
pdf | 298,3 KB
Pobierz