Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu„Ukraińcy na polskim rynku pracy - doświadczenia, wyzwania i perspektywy” Raport z badań socjologicznych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Sławomir Roszczenko | 2018-09-06 08:48:45
ukraina, polska, praca w polsce, rynek pracy, ewl, badania socjologiczne

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pierwszą edycją raportu „Ukraińcy na polskim rynku pracy - doświadczenia, wyzwania i perspektywy”. Raport został sporządzony po opracowaniu wyników badania socjologicznego przeprowadzonego na przełomie maja i czerwca b.r. przez firmę EWL S.A.

Raport pozwala szerzej spojrzeć na pracowników z Ukrainy, jak na jeden z istotnych czynników wzrostu gospodarczego Polski. Respondenci, reprezentujący wszystkie regiony Ukrainy odpowiadali na pytania m.in. o ich wykształcenie, doświadczenie zawodowe w różnych krajach, znajomość języka polskiego, oczekiwania finansowe, plany rozwoju zawodowego i perspektywy dalszej pracy w Polsce.

Jest to jedno z najgłębszych badań nad ukraińskimi migrantami w Polsce, 900 respondentów odpowiedziało na ponad 60 pytań, obejmujących niemal wszystkie dziedziny dotyczące pobytu i pracy w Polsce, na Ukrainie i w innych krajach. Pracownicy z Ukrainy byli pytani nie tylko o warunki pracy nad Wisłą, ale też o postrzeganie naszego kraju jako punktu docelowego migracji zarobkowej.
Pliki do pobrania

BADANIE EWLRAPORT - ukraińcy na rynku pracy
pdf | 2.78 MB
Pobierz