.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja Gospodarcza małopolskich firm IT w Kijowie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karol Kubica | 2018-05-11 15:26:35
misja gospodarcza, it, kraków

W dniach 18 – 20. 04 2018r. w Kijowie gościła krakowska delegacja przedsiębiorców z branży IT. Organizacja misji gospodarczej dla firm małopolskich w Kijowie jest elementem promocji Krakowa jako stolicy Małopolski. ZBH w Kijowie było partnerem wydarzenia.

W ramach projektu który dzieli się na 3 etapy. Pierwszy miał miejsce w Krakowie w październiku 2017, II etap to właśnie misja przyjazdowa do Kijowa, zaś III etap to przyjazd ukraińskich przedsiębiorców do Krakowa w drugiej połowie października 2018. Podczas II etapu uczestnicy misji odwiedzą targi Edu Abroad, ale głównie nastawieni są na umożliwienie im kontaktów ze środowiskiem biznesowym, zwłaszcza z branż IT oraz nowoczesnych technologii, by móc podczas rozmów B2B podjąć temat potencjalnej współpracy. Celem projekt jest kreowanie wizerunku gospodarczego Krakowa, Krakowskiego Obszaru Metropolitarnego oraz Województwa Małopolskiego jako regionu atrakcyjnego do inwestycji i prowadzenia działalności gospodarczej oraz regionu nowoczesnych rozwiązań w gospodarce, opartych na współpracy biznesu, samorządu i nauki. Projekt przyczyni się do zwiększenia potencjału MŚP regionu poprzez kreowanie sieci współpracy z partnerami ukraińskimi, stworzenie warunków dla ich ekspansji na rynek ukraiński oraz poprzez kreowanie ponadto podczas ostatniej misji w Kijowie zawiązało się stowarzyszenie Polsko - Ukraińska Grupa Rozwoju Biznesu, gdzie przedsiębiorcy wymieniają się doświadczeniami i podejmują wspólne inicjatywy.

 

ZBH w Kijowie było partnerem wydarzenia oraz zorganizowanego podczas misji Seminarium i spotkań B2B z ukraińskimi przedsiębiorcami. W ramach wydarzenia obyły się również wizyty studyjne w ukraińskich firmach oraz spotkanie w siedzibie Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Warszawie – Oddział Kijów, gdzie zostały zaprezentowane informacje odnoście form wsparcia dla biznesu w ich ekspansji na rynek Ukraiński po przez instytucje administracji państwowej oraz instytucji otoczenia biznesu.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu "Growing internationally - Krakow's economy on the rise" (RPO Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, oś priorytetowa 3:Przedsiębiorcza Małopolska, poddziałanie 3.3.1:Promocja gospodarcza Małopolski).