Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSeminarium: JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES W KONTAKTACH GOSPODARCZYCH Z UKRAINĄ - 16.04.2018r. Warszawa

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Patrycja Operacz | 2018-04-05 07:37:54
seminarium

Seminarium: JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES W KONTAKTACH GOSPODARCZYCH Z UKRAINĄ Odbędzie się 16.04.2018 r. (poniedziałek) , o godz. 10:30 – 14:30 w Centrum Informacyjnym - Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A., ul. Bagatela 12, Warszawa. Seminarium adresowane jest do polskich przedsiębiorców zainteresowanych rozwijaniem działalności eksportowej i pragnących uzyskać wiedzę na temat podstawowych zasad handlu zagranicznego w Na Ukrainie. Udział w seminarium jest bezpłatny.

 

SEMINARIUM:

JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES W KONTAKTACH GOSPODARCZYCH Z UKRAINĄ

 

16 kwietnia 2018 r. godz. 10:30 – 14:30

Centrum Informacyjne - Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.

ul. Bagatela 12, Warszawa

 

Seminarium adresowane jest do polskich przedsiębiorców zainteresowanych rozwijaniem działalności eksportowej i pragnących uzyskać wiedzę na temat podstawowych zasad handlu zagranicznego na Ukrainie. Udział w seminarium jest bezpłatny.

 

AGENDA:

Moderator: Karol Kubica, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie

 

10:30 – 11:00 Rejestracja uczestników

11:00 – 11:15 Oficjalne powitanie i otwarcie seminarium:

Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

 

11:15 – 11:45 Aspekty prawa w kontekście ekspansji firmy na rynek zagraniczny - Tatyana Koryakina

 • aspekty prawa polskiego, które należy mieć na uwadze przy wejściu na rynki zagraniczne,
 • umowy międzynarodowe zawarte pomiędzy Polską i Ukrainą – jak korzystać z uprawnień w nich przewidzianych,
 • na co należy zwrócić uwagę zawierając umowę z partnerami na Ukrainie,
 • kwestia wzajemnego uznawania orzeczeń sądowych (istotne w przypadku windykacji).

 

11:45 – 12:15 Rejestracja biznesu na Ukrainie - Andrii Popko

 • w jakim momencie rejestrować/osoba prawna albo osoba fizyczna,
 • nowa ustawa o sp. z o. o./porównanie sp. z o. o. oraz przedstawicielstwa,
 • spółka „uśpiona”.
 • podatkowy system na Ukrainie oraz ABC księgowości.

 

12:15 – 12:45 Osobliwości ukraińskiego rynku pracy - Anetta Guzek-Roszyk

 • zasady zatrudniania Polaków w Ukrainie,
 • najistotniejsze elementy ukraińskiego kodeksu pracy i stosunków z pracownikami,
 • zatrudnianie i delegowanie pracowników.

 

12:45 – 13:15 Jak chronić swój biznes na Ukrainie – Dmytro Syrota

 • główne ryzyka z punktu widzenia firm zagranicznych,
 • środki prawne mające na celu zwiększenie ochrony biznesu,
 • inspekcja, audyt, przeszukiwanie: jak prowadzić działalność w takich warunkach,
 • przeciwdziałanie korupcji,
 • transgraniczna ochrona biznesu,
 • case studies.

 

13:15 – 13:45 Q&A

 

13:45 – 14:30 Networking

 

W razie pytań prosimy o kontakt pod adresami:

karol.kubica@paih.gov.pl oraz dawid.cecuda@paih.gov.pl

 

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia należy przesyłać do 12.04.2018 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego.

 

EKSPERCI:

Andrii Popko - magister Prawa i Ekonomii, Założyciel, Starszy Partner ukraińskiej kancelarii prawnej PLP Law Group, Członek Międzynarodowego oraz Ukraińskiego Stowarzyszenia Prawników. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, w tym M&A, prawie inwestycyjnym, rynku kapitałowym, prywatyzacji oraz prawie handlowym. W 2004 roku założył PLP Law Group. Od 2015 r. aktywnie rozwija „polski kierunek” (Polish desk), prowadzi blog dla polskich przedsiębiorców jakzalozycfirmenaukrainie.com, udziela konsultacji jego użytkownikom. W ciągu ostatnich 6 miesięcy sprzyjał wejściu na rynek ukraiński 3 polskim firmom. PLP Law Group jest profesjonalną grupą prawniczą świadczącą kompleksowe usługi prawne z siedzibą w Kijowie oraz przedstawicielstwami we wszystkich miastach obwodowych na Ukrainie.

 

Anetta Guzek-Roszyk – jest absolwentką SGGW. Pracę magisterską obroniła w Katedrze Genetyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia MBA przy Uniwersytecie Szczecińskim i Menchester Metropolitan University w 2000 roku. Posiada również dyplom Insurance and Banking Academy, City University Business School of London. W latach 1990 – 2011 zawodowo związana z rynkiem ubezpieczeń pełniąc funkcję członka zarządu w wiodących firmach ubezpieczeniowych w Polsce i poza granicami. Jest niekwestionowanym specjalistą w obszarze budowy sieci sprzedaży o zasięgu krajowym. Osiągnęła na tym polu wymierne sukcesy zarówno w Polsce jak i poza granicami. W latach 2004-2009 zarządzała Towarzystwem Ubezpieczeniowym JSC Insurance Group TAS Kyiv, zostawiając firmę jako top 3 w Ukrainie. Od 2015 roku związana z branżą HR i zatrudnianiem obcokrajowców. Obecnie zarządza międzynarodową agencją pośrednictwa pracy Global Job Gate (Polska, Ukraina). Świetnie zna rynek zatrudnienia w Polsce i Ukrainie. Lubi gotować, interesuję się kuchnią świata.

 

Tatyana Koryakina – jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Prawa i Administracji. Ukończyła Studium Prawa Rosyjskiego oraz Szkołę Praw Własności Intelektualnej. Tatyana doradza polskim i zagranicznym podmiotom w zakresie inwestycji infrastrukturalnych i energetycznych oraz uczestniczy w przygotowywaniu umów na realizację tych inwestycji. Świadczy usługi obejmujące prowadzenie sporów pomiędzy uczestnikami procesu inwestycyjnego zarówno na rzecz podmiotów z sektora publicznego, jak i prywatnego. Ponadto w kancelarii odpowiada za współpracę pomiędzy polskimi a zagranicznymi podmiotami z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu i krajów bałtyckich. Autorka publikacji prasowych z zakresu prowadzenia biznesu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Kazachstanie. Organizuje szkolenia i seminaria biznesowe dla firm zagranicznych zainteresowanych prowadzeniem działalności w Polsce oraz polskich podmiotów planujących rozpoczęcie działalności na rynkach wschodnich. Biegle włada językiem polskim oraz rosyjskim.

 

Dmytro Syrota – ma ponad 17-letnie doświadczenie w doradztwie na rzecz przedsiębiorców. Przed założeniem SDM Partners, Dmytro był partnerem w jednej z wiodących międzynarodowych firm prawniczych. Obecnie kieruje praktyką prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć oraz prawa konkurencji. Dmytro posiada bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz krajowych i międzynarodowych firm, działających na Ukrainie, głównie w zakresie transakcji fuzji i przejęć transgranicznych, nabycia biznesu i rozwoju projektów biznesowych, inwestowania, a także w sprawach związanych z konkurencją. Ponadto doradza w skomplikowanych kwestiach podatkowych związanych ze strukturyzacją transakcji międzynarodowych. Dmytro bierze czynny udział w opracowywaniu projektów ustaw, jako niezależny ekspert, uczestniczy w pracach grup rządowych zajmujących się kwestiami poprawy klimatu inwestycyjnego i reform gospodarczych.
Pliki do pobrania

PLAKAT Seminarium 16.04.2018 r.
image | 425.63 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Przewodnik KALIBRACJA CZUJNIKÓW TEMPERATURY

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi czujniki temperatu...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Przewodniki "AUTOKLAWY SPOŻYWCZE"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami dostarczającymi autoklawy przemysł...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Aparatura pomiarowa i zegarki, Biotechnologia Zobacz ofertę

Przewodniki "POMIESZCZENIA CZYSTE TYPU CLEANROOM"

Biuro Naukowo-Techniczne SIGMA nawiąże współpracę z podmiotami działającymi w branży Cleanroom – ...
Polska - POZNAŃ 2022-04-03 Dodał: Julia Żarczyńska Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Farmacja i biotechnologia Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert