SEMINARIUM:
JAK OSIĄGNĄĆ SUKCES W KONTAKTACH GOSPODARCZYCH Z UKRAINĄ
16 kwietnia 2018 r. godz. 10:30 – 14:30
Centrum Informacyjne - Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
ul. Bagatela 12, Warszawa
Seminarium adresowane jest do polskich przedsiębiorców zainteresowanych rozwijaniem działalności eksportowej i pragnących uzyskać wiedzę na temat podstawowych zasad handlu zagranicznego na Ukrainie. Udział w seminarium jest bezpłatny.
AGENDA:
Moderator: Karol Kubica, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Kijowie
10:30 – 11:00 Rejestracja uczestników
11:00 – 11:15 Oficjalne powitanie i otwarcie seminarium:
Członek Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.
11:15 – 11:45 Aspekty prawa w kontekście ekspansji firmy na rynek zagraniczny - Tatyana Koryakina
- aspekty prawa polskiego, które należy mieć na uwadze przy wejściu na rynki zagraniczne,
- umowy międzynarodowe zawarte pomiędzy Polską i Ukrainą – jak korzystać z uprawnień w nich przewidzianych,
- na co należy zwrócić uwagę zawierając umowę z partnerami na Ukrainie,
- kwestia wzajemnego uznawania orzeczeń sądowych (istotne w przypadku windykacji).
11:45 – 12:15 Rejestracja biznesu na Ukrainie - Andrii Popko
- w jakim momencie rejestrować/osoba prawna albo osoba fizyczna,
- nowa ustawa o sp. z o. o./porównanie sp. z o. o. oraz przedstawicielstwa,
- spółka „uśpiona”.
- podatkowy system na Ukrainie oraz ABC księgowości.
12:15 – 12:45 Osobliwości ukraińskiego rynku pracy - Anetta Guzek-Roszyk
- zasady zatrudniania Polaków w Ukrainie,
- najistotniejsze elementy ukraińskiego kodeksu pracy i stosunków z pracownikami,
- zatrudnianie i delegowanie pracowników.
12:45 – 13:15 Jak chronić swój biznes na Ukrainie – Dmytro Syrota
- główne ryzyka z punktu widzenia firm zagranicznych,
- środki prawne mające na celu zwiększenie ochrony biznesu,
- inspekcja, audyt, przeszukiwanie: jak prowadzić działalność w takich warunkach,
- przeciwdziałanie korupcji,
- transgraniczna ochrona biznesu,
- case studies.
13:15 – 13:45 Q&A
13:45 – 14:30 Networking
W razie pytań prosimy o kontakt pod adresami:
karol.kubica@paih.gov.pl oraz dawid.cecuda@paih.gov.pl
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zgłoszenia należy przesyłać do 12.04.2018 r. za pomocą formularza zgłoszeniowego.
EKSPERCI:
Andrii Popko - magister Prawa i Ekonomii, Założyciel, Starszy Partner ukraińskiej kancelarii prawnej PLP Law Group, Członek Międzynarodowego oraz Ukraińskiego Stowarzyszenia Prawników. Specjalizuje się w prawie korporacyjnym, w tym M&A, prawie inwestycyjnym, rynku kapitałowym, prywatyzacji oraz prawie handlowym. W 2004 roku założył PLP Law Group. Od 2015 r. aktywnie rozwija „polski kierunek” (Polish desk), prowadzi blog dla polskich przedsiębiorców jakzalozycfirmenaukrainie.com, udziela konsultacji jego użytkownikom. W ciągu ostatnich 6 miesięcy sprzyjał wejściu na rynek ukraiński 3 polskim firmom. PLP Law Group jest profesjonalną grupą prawniczą świadczącą kompleksowe usługi prawne z siedzibą w Kijowie oraz przedstawicielstwami we wszystkich miastach obwodowych na Ukrainie.
Anetta Guzek-Roszyk – jest absolwentką SGGW. Pracę magisterską obroniła w Katedrze Genetyki Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła studia MBA przy Uniwersytecie Szczecińskim i Menchester Metropolitan University w 2000 roku. Posiada również dyplom Insurance and Banking Academy, City University Business School of London. W latach 1990 – 2011 zawodowo związana z rynkiem ubezpieczeń pełniąc funkcję członka zarządu w wiodących firmach ubezpieczeniowych w Polsce i poza granicami. Jest niekwestionowanym specjalistą w obszarze budowy sieci sprzedaży o zasięgu krajowym. Osiągnęła na tym polu wymierne sukcesy zarówno w Polsce jak i poza granicami. W latach 2004-2009 zarządzała Towarzystwem Ubezpieczeniowym JSC Insurance Group TAS Kyiv, zostawiając firmę jako top 3 w Ukrainie. Od 2015 roku związana z branżą HR i zatrudnianiem obcokrajowców. Obecnie zarządza międzynarodową agencją pośrednictwa pracy Global Job Gate (Polska, Ukraina). Świetnie zna rynek zatrudnienia w Polsce i Ukrainie. Lubi gotować, interesuję się kuchnią świata.
Tatyana Koryakina – jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Prawa i Administracji. Ukończyła Studium Prawa Rosyjskiego oraz Szkołę Praw Własności Intelektualnej. Tatyana doradza polskim i zagranicznym podmiotom w zakresie inwestycji infrastrukturalnych i energetycznych oraz uczestniczy w przygotowywaniu umów na realizację tych inwestycji. Świadczy usługi obejmujące prowadzenie sporów pomiędzy uczestnikami procesu inwestycyjnego zarówno na rzecz podmiotów z sektora publicznego, jak i prywatnego. Ponadto w kancelarii odpowiada za współpracę pomiędzy polskimi a zagranicznymi podmiotami z Ukrainy, Białorusi, Kazachstanu i krajów bałtyckich. Autorka publikacji prasowych z zakresu prowadzenia biznesu w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i Kazachstanie. Organizuje szkolenia i seminaria biznesowe dla firm zagranicznych zainteresowanych prowadzeniem działalności w Polsce oraz polskich podmiotów planujących rozpoczęcie działalności na rynkach wschodnich. Biegle włada językiem polskim oraz rosyjskim.
Dmytro Syrota – ma ponad 17-letnie doświadczenie w doradztwie na rzecz przedsiębiorców. Przed założeniem SDM Partners, Dmytro był partnerem w jednej z wiodących międzynarodowych firm prawniczych. Obecnie kieruje praktyką prawa korporacyjnego, fuzji i przejęć oraz prawa konkurencji. Dmytro posiada bogate doświadczenie w doradztwie na rzecz krajowych i międzynarodowych firm, działających na Ukrainie, głównie w zakresie transakcji fuzji i przejęć transgranicznych, nabycia biznesu i rozwoju projektów biznesowych, inwestowania, a także w sprawach związanych z konkurencją. Ponadto doradza w skomplikowanych kwestiach podatkowych związanych ze strukturyzacją transakcji międzynarodowych. Dmytro bierze czynny udział w opracowywaniu projektów ustaw, jako niezależny ekspert, uczestniczy w pracach grup rządowych zajmujących się kwestiami poprawy klimatu inwestycyjnego i reform gospodarczych.
Pliki do pobrania
PLAKAT Seminarium 16.04.2018 r. image | 425.63 KB |
Pobierz |