.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie z Ombudsmanem Biznesu oraz kierownictwem Biura „UkraineInvest”

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Musiałowicz | 2018-01-05 20:51:16
inwestycje, ochrona praw inwestorów

Spotkanie przedstawicieli polskich firm z Szefem Biura Ombudsmana Biznesu Algidasem Szemetą oraz Wicedyrektorem Biura ds. Przyciągania i Wsparcia Inwestycji przy Gabinecie Ministrów Ukrainy („Ukraine Invest”) Petro Matiaszkiem.

W dniu 12 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli polskich firm z Szefem Biura Ombudsmana Biznesu (Rzecznika Praw Biznesu) Algirdasem Šemetą oraz Wicedyrektorem Biura ds. Przyciągania i Wsparcia Inwestycji przy Gabinecie Ministrów Ukrainy („UkraineInvest”) Petro Matiaszkiem.

 

OmbudsmanUkraineInvest 1


 

Spotkanie zostało zorganizowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Kijowie we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie (MSPPU). W spotkaniu, które poprowadził Kierownik WPHI Bartosz Musiałowicz, wzięło udział kierownictwo MSPPU, przedstawiciele polskich firm obecnych na Ukrainie oraz prawnicy obsługujący polskie podmioty.

 

OmbudsmanUkraineInvest 2


 

Celem spotkania było zaprezentowanie działalności obu instytucji (prezentacje do pobrania poniżej), zasygnalizowanie problemów, z którymi spotykają się na Ukrainie polscy przedsiębiorcy, a także przedyskutowanie możliwości skorzystania ze wsparcia Ombudsmana Biznesu i Biura UkraineInvest.

 

W szczególności, zapoznanie kierownictwa MSPPU i przedstawicieli polskiego biznesu z działalnością obu w/w instytucji miało na celu przygotowanie środowiska polskich przedsiębiorców do funkcjonowania (i korzystania ze wsparcia tychże instytucji) bez wsparcia ze strony Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie, którego likwidacja nastąpi z dniem 31 stycznia 2018 r.

 

OmbudsmanUkraineInvest 3

Pliki do pobrania

OmbudsmanBiznesu
pdf | 1.46 MB
Pobierz
UkraineInvest
pdf | 1.02 MB
Pobierz