Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolish-Ukrainian High-Tech Hub 2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Musiałowicz | 2017-12-28 18:52:38
innowacje, technologie, startupy, inwestycje, fundusze inwestycyjne

8 grudnia 2017 r. w Kijowie miał miejsce finał projektu Polish-Ukrainian High-Tech Hub 2017, adresowanego do ukraińskich startupów, wynalazców i innowatorów, jak również do polskich inwestorów i funduszy inwestycyjnych.


KyivTechHublogoWPHI

 


 

Projekt Polish-Ukrainian High-Tech Hub jest efektem połączenia dwóch rodzajów oczekiwań: z jednej strony przedstawiciele środowisk naukowych na Ukrainie poszukują finansowania swoich projektów i szans wejścia na europejskie rynki, z drugiej strony zaś polski rynek Venture Capital poszukuje nowych, perspektywicznych celów inwestycyjnych. W warunkach zaostrzającej się konkurencji państw o talenty high-tech Polska ma szansę na zajęcie miejsca hubu innowacji dla całego regionu.

 

Reportaż:

 

Otwierając spotkanie inicjator projektu, Kierownik Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie Bartosz Musiałowicz, powiedział m.in., że jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa zmierzająca do zainicjowania szerszej współpracy polsko-ukraińskiej w obszarze finansowania innowacji, wychodząca z jednej strony naprzeciw potrzebom polskich inwestorów, z drugiej zaś spełniająca oczekiwania ukraińskich startupów.

 

KyivTechHub 8KyivTechHub 16 KyivTechHub 7


 


Z kolei Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu SA Tomasz Pisula powiedział m.in., że Polska jest bramą dla ukraińskich startupów do Europy. Dzięki prawie 3 mld zł dostępnych w konkursie Start in Poland jesteśmy jednym z najlepszych miejsc na świecie dla tego typu projektów.

 

KyivTechHub 15KyivTechHub 6KyivTechHub 14


 


W otwarciu wydarzenia wzięli również udział Prezes Fundacji Startup Hub Poland Maciej Sadowski, Dyrektor Departamentu Programów Pomocowych Ministerstwa Rozwoju i Technologii RP Przemysław Derwich, Wicedyrektor Departamentu Współpracy Rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP Marek Kuberski oraz Radca Ministra w Ministerstwie Rozwoju RP Krzysztof Siwek.

 

W ramach projektu Polish-Ukrainian High-Tech Hub każdy ukraiński startup, innowator, wynalazca i autor innowacyjnego projektu mógł wziąć udział w naborze projektów i zyskać szansę na spotkanie w Kijowie z polskimi inwestorami. Jedynym warunkiem wstępnym udziału w selekcji, było wypełnienie formularza aplikacyjnego w języku angielskim. Do rywalizacji o możliwość spotkania się z polskimi inwestorami zgłosiło się ponad 100 startupów z Ukrainy. Wśród zgłoszonych projektów największą grupę stanowiły propozycje z obszaru ICT (40%), nowatorskie rozwiązania technologiczne z zakresu robotyki, urządzeń medycznych itp. (20%), propozycje z zakresu biotechnologii i nauk o życiu (10%). Wśród zgłoszeń nie zabrakło również projektów związanych z przemysłem motoryzacyjnym, kosmicznym i in.

 KyivTechHub 18KyivTechHub 17

KyivTechHub 1

 

 

 

 

 

 

Następnie Fundacja Startup Hub Poland przeprowadziła wstępną ocenę potencjału zgłoszonych projektów i wytypowała 34 finalistów, którzy otrzymali możliwość zaprezentowania swych propozycji podczas spotkania z inwestorami. Zainteresowanie zapoznaniem się z w/w projektami zgłosiło 16 polskich funduszy Venture Capital, które wzięły udział w spotkaniu (dołączyło do nich również 10 funduszy działających na Ukrainie).

 

KyivTechHub 20KyivTechHub 19KyivTechHub 21


 W ramach spotkania, moderowanego przez Prezesa Fundacji Startup Hub Poland Macieja Sadowskiego, finaliści konkursu przeprowadzili prezentację własnych propozycji przed audytorium inwestorów. Następnie odbyły się indywidualne spotkania inwestorów z autorami projektów, w formule speed-dating. Łącznie w wydarzeniu wzięło ok. 200 uczestników.

 


KyivTechHub 3KyivTechHub 4

KyivTechHub 22

 

 

 

 

 


 

Projekt Polish-Ukrainian High-Tech Hub 2017 zrealizowano z inicjatywy Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie we współpracy z Fundacją Startup Hub Poland, przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii RP, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu SA, Instytutu Polskiego w Kijowie oraz programu Polska Pomoc Rozwojowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

 

KyivTechHub 2


 

Logo-MinistryEconomy StartupHublogo WPHI logo EN PAIH logo Logo IP Kijow Logo PPR EN
Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Tkanina Kronos

Nasza elegancka tkanina Kronos powstała z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu nie gniecie ...
Polska - Nowa Sól 2020-06-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

KODURA - tkanina wodoodporna

Nasza tkanina zewnętrzna kodura (zwana też codurą) jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodz...
Polska - Nowa Sól 2020-02-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert