Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu„Invest Energy Day” w Kijowie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Musiałowicz | 2017-12-14 15:59:37
invest energy day, wphi kijów, konferencja, tydzień energetyki alternatywnej

W dniu 20 czerwca w Kijowie odbyła się konferencja „Invest Energy Day”, której oficjalnym partnerem był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Klub Energetyki Alternatywnej i miało formę kontynuacji Tygodnia Energetyki Alternatywnej, który odbył się w marcu br. i było poświęcone omówieniu inwestycyjnych i finansowych możliwości rozwoju energetyki alternatywnej na Ukrainie.

 

W ramach wydarzenia zaprezentowano krajowe i międzynarodowe instrumenty finansowania projektów z zakresu OZE i efektywności energetycznej. Omówiono możliwości i instrumenty wspierania małej i średniej przedsiębiorczości pod kątem realizacji inwestycji w alternatywne źródła energii. Zaprezentowano również polskie doświadczenia i możliwości polsko-ukraińskiej współpracy w tym zakresie. Ponadto, w ramach warsztatów networkingowych uczestnicy wydarzenia mieli możliwość odbycia bezpośrednich rozmów z potencjalnymi partnerami i kontrahentami.

 

W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 uczestników reprezentujących międzynarodowe instytucje finansowe, sektor bankowy, firmy produkcyjne, projektowe, konsultingowe, prawnicze, dystrybucyjne, organy administracji oraz sektor pozarządowy. 

 

Z polskiej strony w konferencji udział wzięli przedstawiciele Energy Invest Group SA, Siłownie Wiatrowe SA, MS Consulting, Natural System Sp. z o.o. oraz Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI.

 

Reportaż z wydarzenia: