Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji w Kijowie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Musiałowicz | 2017-12-14 16:04:46
spotkanie, mediakom, rynek usług elektronicznych, ict

19 czerwca br. w biurze Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie odbyło się spotkanie przedstawicieli Związku Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji MEDIAKOM z ukraińskimi partnerami.

Delegacja MEDIAKOM składała się z przedstawicieli małych i średnich firm branży telekomunikacyjnej z ośmiu polskich miast.

 

Podczas spotkania zostały omówione zasady działalności polskiego i ukraińskiego rynku usług elektronicznych oraz ICT, a także potencjalne obszary współpracy.

 

IMG0695


 

Przedstawiciele MEDIAKOM scharakteryzowali polski rynek usług telekomunikacyjnych, podkreślając rolę i miejsce małych i średnich operatorów. Omówione zostały również wyzwania z którymi stykają się mali i średni przedsiębiorcy przy prowadzeniu działalności gospodarczej, w tym: warunki dostępu do rynku, brak wykwalifikowanych kadr, a także wysoka konkurencja ze strony dużych operatorów.

 

Spotkanie z partnerami ukraińskimi zakończyło się uzgodnieniem tekstu listu intencyjnego o kontynuacji współpracy pomiędzy stronami.