Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrzygotowania do Dni Polskiego Rolnictwa 2017 w WPHI Ambasady RP w Kijowie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Musiałowicz | 2017-12-14 16:21:39
aktualności, dni polskiego rolnictwa w kijowie, 2017. wphi kijów, siew

W Kijowie rozpoczeły się przygotowania do Dni Polskiego Rolnictwa 2017

Na spotkanie do WPHI Ambasady RP w Kijowie przybyli przedstawiciele związków rolniczych, ośrodków doradztwa oraz rolnicy z kilku obwodów Ukrainy. 

 

 

W dniu 29 maja 2017 roku w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące tegorocznej edycji Dni Polskiego Rolnictwa.

 

Spotkanie otworzyli gospodarze tj. radca kierownik WPHI Bartosz Musiałowicz oraz I Sekretarz WPHI Małgorzata Gawin.

 

Prezentację zeszłorocznej edycji DPR i targów Euro-Agro we Lwowie przedstawił Krzysztof Kalita - prezes Stowarzyszenia Integracja Europa - Wschód.

 

Na zaproszenie WPHI oraz SIEW przybyli na spotkanie zainteresowani współpracą z Polską właściciele gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw, kierownicy zrzeszeń oraz ośrodków doradztwa rolnego z takich obwodów jak: winnicki, kijowski, wołyński, zaporoski, równeński, czy odeski.

 

Dalsza część spotkania dotyczyła pytań roboczych i analizy tematów oraz ofert, które interesują potencjalnych partnerów z Ukrainy.

 

Uzyskane opdowiedzi i propozycje posłużą organizatorom do przygotowania możliwie najciekawszej i odpowiadającej potrzebom Ukraińców oferty polskiego rolnictwa.

 

Tą część spotkania poprowadziła Inna Kucharczuk - prezes Stowarzyszenia rolników i właścicieli ziemskich obwodu winnickiego.

 

Tym samym przez ponad godzinę razem z rolnikami i kierownikami zrzeszeń i ośrodków doradztwa z różnych regionów Ukrainy omawiano obecne problemy sektora rolnego w tym kraju.

 

Warto podkreślić, iż jednym z rezultatów spotkania było porozumienie na rzecz utworzenia grupy roboczej ds. współpracy pomiędzy polskimi i ukraińskimi przedsiębiortstwami rolnymi.

 

Tak jak w ubiegłym roku Dni Polskiego Rolnictwa zostaną zorganizowane podczas międzynarodowych Targów Euro-Agro we Lwowie, których inicjatorami są Targi Kielce SA i firma Gal-Expo.

 

Dla ukraińskich rolników będzie to unikalna możliwość zapoznania się z doświadczeniem firm z UE, nawiązania kontaktów, a także zaprezentowania własnej oferty polskim partnerom.

 

Tak jak w poprzednich edycjach polskie i ukraińskie firmy zaprezentują na Targach szeroki asortyment agrotechnologii zaczynając od maszyn rolniczych do pasz dla zwierząt.