Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNowe zasady udzielania konsultacji podatkowych podmiotom gospodarczym

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Musiałowicz | 2017-08-17 18:15:06
konsultacje podatkowe

Z dniem 1 kwietnia 2017 r. weszły w życie nowe zasady udzielania przez organy fiskalne indywidualnych konsultacji podatkowych.

Zgodnie ze stosownymi zmianami do „Kodeksu podatkowego Ukrainy”, w celu uzyskania przez podmiot gospodarczy indywidualnej konsultacji podatkowej powinien zostać wypełniony stosowny wniosek zgodnie z wymogami zawartymi w art. 52 Kodeksu podatkowego Ukrainy. Sporządzona w formie pisemnej indywidualna konsultacja podatkowa rejestrowana jest przez przedstawicieli stosownego organu Państwowej Służby Fiskalnej Ukrainy w jednolitym rejestrze indywidualnych konsultacji podatkowych.

Posiadanie w formie pisemnej indywidualnej konsultacji podatkowej uzyskanej po 1 kwietnia 2017 r. (oraz zarejestrowanej w w/w rejestrze) uchroni podmiot gospodarczy przed potencjalnymi karami finansowymi za naruszenie przepisów podatkowych będących przedmiotem w/w konsultacji. Zaznacza się, iż posiadanie przez podmiot gospodarczy konsultacji podatkowej nie zwalnia przedsiębiorstwa od opłaty naliczonych w wyniku kontroli należności podatkowych.

Uzyskane przez przedsiębiorstwa przed 31 marca 2017 r. (włącznie) indywidualne konsultacje podatkowe chronią przedsiębiorstwa przed karą pieniężną wyłącznie w przypadku naruszeń przepisów podatkowych powstałych do 31 grudnia 2017 r. (włącznie).

Źródło: PwC