Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu„Tydzień Energetyki Alternatywnej” w Kijowie z polskim akcentem

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Bartosz Musiałowicz | 2017-12-14 16:35:25
wphi-kijów, energetyka odnawialna, energetyka alternatywna

W dniach 13-16 marca 2017 r. w Kijowie odbył się „Tydzień Energetyki Alternatywnej”, największe tego rodzaju branżowe wydarzenie na Ukrainie, którego oficjalnym partnerem był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie.


AEW na www WPHI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydarzenie odbyło się w nowej formule, „miksera biznesowego” obejmującego konferencje, warsztaty networkingowe, strefę multimedialną oraz prezentację projektów i startupów, w ramach 4 jednodniowych paneli tematycznych:

 

- Dzień I: Bioenergetyka

- Dzień II: Energetyka słoneczna

- Dzień III: Energetyka wiatrowa i wodna

- Dzień IV: Energetyka przemysłowa

 

W ramach każdego z odrębnych bloków tematycznych omówiono aktualne tendencje i problemy w rozwoju energetyki odnawialnej i alternatywnej na Ukrainie. Zaprezentowano również aktualnie realizowane i wdrażane projekty, przekazując doświadczenia wiążące się z ich implementacją na Ukrainie. Omówiono aspekty technologiczne i prawne realizacji przedsięwzięć w sferze energetyki alternatywnej, a także zaprezentowano możliwe źródła finansowania projektów. W ramach warsztatów networkingowych uczestnicy wydarzenia mieli możliwość odbycia bezpośrednich rozmów z potencjalnymi partnerami i kontrahentami.

 

W 4-dniowej platformie komunikacyjnej wzięło udział ponad 500 uczestników z Austrii, Białorusi, Finlandii, Holandii, Polski, Szwecji i Ukrainy, reprezentujących firmy produkcyjne, projektowe, konsultingowe, prawnicze, dystrybucyjne, instytucje finansowe, organy administracji, instytuty naukowo-badawcze oraz wyższe uczelnie techniczne.

 

Polskę reprezentowało 12 przedsiębiorstw branży, które za pośrednictwem WPHI Ambasady RP w Kijowie miały możliwość bezpłatnego udziału w przedsięwzięciu:

 

- RAFAKO (www.rafako.com.pl)

- APS Energia (www.apsenergia.pl)

- Hanplast (www.hanplast.com)

- Horus-Energia (www.horus-energia.pl)

- ILF Consulting Engineers Polska (poland.ilf.com)

- Techimpex (www.techimpex.pl)

- ASKET (www.asket.pl)

- Gajek Engineering (www.geg.pl)

- Electrum (www.electrum.pl)

- Corab (www.fotowoltaika.corab.ue)

- TWERD (www.twerd.pl)

- Natural System

 

Reportaż z wydarzenia: