Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPrognozy wzrostu importu mięsa i produktów mięsnych do Ukrainy w 2017 roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2017-02-28 15:20:30
produkty mięsne, zapotrzebowanie, pogłowie, trzoda chlewna, bydło

Pogłowie trzody chlewnej i bydła w Ukrainie sukcesywnie się zmniejsza, co skutkuje zwiększeniem zapotrzebowania tego kraju na produkty mięsne pochodzenia wieprzowego i wołowego.

Zgodnie z prognozami Zrzeszenia Hodowców Zwierząt Ukrainy oraz organizacji FAO (jednostka ds. żywności i rolnictwa przy ONZ), w 2017 roku import mięsa do Ukrainy zwiększy się w porównaniu z 2016 roku o 20%. Szacuje się, iż import mięsa drobiowego wyniesie 95 tys. ton, podrobów i tłuszczy zwierzęcych – 80 tys. ton, wieprzowiny – 15 tys. ton, wołowiny – 2 tys. ton.

***

Według danych organizacji FAO, w ciągu ostatnich 12 lat pogłowie bydła w Ukrainie zmniejszyło się o 47% i na dzień dzisiejszy wynosi 3,645 mln sztuk. W przypadku pogłowia trzody chlewnej wskaźnik ten w 2007 r. wynosił 8,055 mln sztuk, a na początek 2017 r. zmniejszył się do 6,689 mln sztuk.

Źródło: „Agro Perspektywa”

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sklep rolniczy

Jesteśmy sklepem rolniczym, który posiada w sprzedaży najlepsze części zamienne i akcesoria do ma...
Polska - WIDAWA 2021-03-08 Dodał: Ryszard Golum Handel, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Oferta stomatologa

Oferta stomatologa Oferta stomatologa Oferta stomatologaOferta stomatologa sdfgt
Polska - Toruń 2021-03-02 Dodał: Mateusz Stachowiak Mięso, Ryby Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert