Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZmiany w wykazie obiektów podlegających prywatyzacji w 2017 roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2017-02-09 13:55:45
prywatyzacja, zmiany, państwowa korporacja zbożowa

Ministerstwo Polityki Rolnej i Żywności Ukrainy poinformowało o wyłączeniu Państwowej Korporacji Zbożowej z wykazu obiektów podlegających prywatyzacji w 2017 roku.

Powyższa decyzja związana jest z potrzebą kontynuowania przez w/w przedsiębiorstwo współpracy z chińską korporacją CCEC.

***

Państwowa Korporacja Zbożowa zajmuje się produkcją i eksportem zbóż i przetworów zbożowych. W skład korporacji wchodzi 55 spółek-córek o łącznej mocy produkcyjnej 3,75 mln ton roślin uprawnych.

Pod koniec stycznia 2017 r. Fundusz Mienia Państwowego Ukrainy przedstawił harmonogram prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych w 2017 roku. Zgodnie z opublikowanym na stronie internetowej Funduszu kominukatem w tej sprawie, na sprzedaż wystawione miały zostać 63 obiekty, z czego 29 sprzedanych ma być w drodze przetargu, kolejne 28 – za pośrednictwem giełdy oraz 6 - w trakcie aukcji.

Szczegółowy wykaz przedsiębiorstw państwowych planowanych do sprywatyzowania w 2017 roku vide: informacja z dnia 8 lutego 2017 r.

Źródło: „Unian”