Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWzrost zainteresowania ukraińskich gospodarstw domowych zakupem paneli słonecznych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2016-09-14 12:04:01
aktualności, panele słoneczne, gospodarstwa domowe

W Ukrainie wzrasta zainteresowanie gospodarstw domowych zakupem paneli słonecznych.

Zgodnie z danymi Państwowej Agencji Ukrainy ds. Efektywności Energetycznej i Oszczędzania Energii, na dzień dzisiejszy ponad 400 gospodarstw domowych zamontowało panele słoneczne o łącznej mocy 5,06 MW. Dla porównania w 2015 r. wskaźnik ten wynosił 244 gospodarstwa, a w 2014 r. – tylko 21. W ocenie przedstawicieli Agencji, wzrost zainteresowania nabyciem paneli słonecznych jest skutkiem uchwalenia stosownych przepisów prawnych ukierunkowanych na podwyższenie efektywności energetycznej w Ukrainie, w szczególności ustawy „O zapewnieniu równych warunków konkurencji w zakresie produkcji energii elektrycznej ze źródeł alternatywnych”.

W szczególności w/w ustawa ustanawia tzw. „zielone taryfy” na zakup energii elektrycznej wyprodukowanej przez prywatne instalacje solarne o mocy do 30 kW.

Informacja na temat dynamiki zwiększenia liczby zainstalowanych przez gospodarstwa domowe paneli słonecznych w załączonej prezentacji Państwowej Agencji Ukrainy ds. Efektywności Energetycznej i Oszczędzania Energii (do pobrania poniżej).

Źródło: „Gołos Ukrainy”

 
Pliki do pobrania

Prezentacja - zelone taryfy
pdf | 979.93 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Produkcja podzespołów i elementów miedzianych

Przedsiębiorstwo ELECTRIS świadczy usługi w zakresie produkcji elementów i części z miedzi dla m....
Polska - Maków Podhalański 2020-11-23 Dodał: Magdalena Sikora Transport i logistyka, Energia i surowce odnawialne, Produkcja i przetwórstwo metali, Górnictwo i przemysł wydobywczy Zobacz ofertę

Pellet - EnPlus A1 (6/8mm)

Wood pellets - wholesale
Polska - WROCŁAW 2020-11-23 Dodał: Albert Kerno Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert