Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuBilans płatniczy Ukrainy po 7 miesiącach 2016 r. (dane wstępne)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2016-09-05 13:12:21
aktualności, bilans płatniczy, nbu, opracowanie

Narodowy Bank Ukrainy opublikował wstępne dane dot. stanu bilansu płatniczego Ukrainy za styczeń-lipiec 2016 r.

Zgodnie z opublikowanymi przez Narodowy Bank Ukrainy danymi, po 7 miesiącach 2016 r. łączne saldo skonsolidowanego bilansu płatniczego Ukrainy ukształtowało się na dodatnim poziomie w wysokości 516 mln USD (dla porównania w analogicznym okresie roku poprzedniego saldo to wyniosło - 862 mln USD), w tym w lipcu 2016 r. : + 110 mln USD (dla porównania w lipcu 2015 r. saldo to wyniosło + 438 mln USD).

W szczególności saldo rachunku bieżącego po 7 miesiącach 2016 r. ukształtowało się na poziomie - 538 mln USD (dla porównania saldo to na koniec analogicznego okresu roku poprzedniego ukształtowało się na poziomie - 77 mln USD), w tym saldo obrotów towarowych wyniosło -2,53 mld USD (w analogicznym okresie roku poprzedniego: - 1,81 mld USD), a saldo usług: + 545 mln USD (w analogicznym okresie roku poprzedniego: + 1,03 mld USD).

Z kolei saldo rachunku przepływów kapitałowych i finansowych w omawianym okresie ukształtowało się na poziomie -994 mln USD (dla porównania saldo to na koniec analogicznego okresu roku poprzedniego ukształtowało się na poziomie +1,22 mld USD), w tym saldo bezpośrednich inwestycji zagranicznych wyniosło -2,32 mld USD (w analogicznym okresie roku poprzedniego: -1,48 mld USD), a saldo inwestycji portfelowych: + 56 mln USD (w analogicznym okresie roku poprzedniego: + 16 mln USD).

Dodatkowe informacje o stanie bilansu płatniczego Ukrainy w okresie styczeń - lipiec 2016 r. w załączonym opracowaniu Narodowego Banku Ukrainy na ten temat. Analizy wybranych danych makroekonomicznych Ukrainy, przygotowane przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie, znaleźć można na stronie Wydziału w zakładce „Ukraina / Gospodarka Ukrainy” oraz „Analizy rynkowe”.

Źródło: Narodowy Bank Ukrainy
Pliki do pobrania

Opracowanie - bilans płatniczy
xls | 1 MB
Pobierz