Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza polskich przedsiębiorstw i instytucji pod przewodnictwem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Pana Jerzego Kwiecińskiego do Obwodu Kijowskiego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2017-05-18 11:53:05
aktualności, misja, obwód kijowski

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie serdecznie zaprasza do udziału w misji gospodarczej polskich przedsiębiorstw i instytucji pod przewodnictwem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Pana Jerzego Kwiecińskiego do Obwodu Kijowskiego, która odbędzie się w dniu 1 lipca 2016 r. w formule forum „Poland – Kyiv Oblast’ Regional Business Day”.

Organizatorami misji są Wydział Promocji Handlu i Inwestycji i Wydział Ekonomiczny Ambasady oraz Kijowska Państwowa Administracja Obwodowa we współpracy z Ministerstwem Rozwoju RP, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Polską Agencją Informacji i inwestycji Zagranicznych, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie oraz Regionalną Radą Przedsiębiorców w Obwodzie Kijowskim.

Powyższe przedsięwzięcie ma na celu promocję gospodarczą Polski oraz polskich przedsiębiorców, a także inicjację kontaktów handlowych pomiędzy polskimi firmami i ukraińskimi przedsiębiorcami z Obwodu Kijowskiego. Władze Obwodu wyrażają zainteresowanie współpracą z polskimi spółkami, pozyskaniem inwestorów z Polski oraz wymianą doświadczeń z polskimi partnerami instytucjonalnymi.

W trakcie misji planowane są spotkania z gubernatorem i władzami Obwodu, miejscowymi organizacjami samorządu gospodarczego, a także rozmowy B2B z przedsiębiorcami z regionu.

 

Wstępny program wydarzenia, formularz zgłoszenia udziału w misji (formularz można również wypełnić online) oraz lista ukraińskich przedsiębiorców Obwodu, którzy zgłosili zainteresowanie udziałem w spotkaniu z polską misją (nabór trwa) do pobrania poniżej.

 

Z prezentacjami dot. potencjału inwestycyjnego obwodu kijowskiego, koncepcją rozwoju parków przemysłowych oraz projektami inwestycyjnymi obwodu można zapoznać się w w/w formularzu online oraz poniżej.

 

Uprzejmie informujemy, że zainteresowane podmioty będą miały możliwość wizytacji wybranych zakładów i partnerów ukraińskich, wymienionych w załączonym wykazie (pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia zainteresowania), a także wystąpić z prezentacją pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia i uzgodnienia tematu prezentacji.

Strona ukraińska wskazała następujące obszary jako priorytetowe dla obwodu kijowskiego i według poniższego klucza w pierwszej kolejności będą wybierane prezentacje firm polskich.

1. Еnergoefektywność i alternatywne źródła energii (audyt energetyczny budynków, termomodernizacja, wykorzystywanie i rozwój OZE);

2. Rozwój gospodarki komunalno-mieszkaniowej (kanalizacja, termomodernizacja, gospodarka odpadami – ich utylizacja, recycling;

3. Rozwój infrastruktury drogowej, budowa stacji paliw i centrów logistycznych;

4. Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, napływu inwestycji i turystów (doświadczenia w zakresie tworzenia parków przemysłowych, wsparcia inwestorów, przeprowadzania "roadshow" regionów).

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w misji wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa i instytucje polskie.

 

Prosimy nadesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego na adres kiev@trade.gov.pl (z tytułem maila: Misja do Obwodu Kijowskiego lub wypełnienie wniosku on-line.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 24 czerwca br. (zgłoszenia w ostatnim dniu prosimy nadsyłać do godz. 12.00) .

 

Udział w misji jest bezpłatny. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu i zakwaterowania w Kijowie.

 

W przypadku zainteresowania Państwa udziałem w misji oraz dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Panią Małgorzatą Gawin I Sekretarzem WPHI Kijów (tel.: (+38) 044 279 12 98, e-mail: kiev@trade.gov.pl).

 

 
Pliki do pobrania

Misja polskiego biznesu - agenda 1 07 2016
pdf | 414.38 KB
Pobierz
Formularz zgłoszeniowy
doc | 670.5 KB
Pobierz
Wykaz firm UAspotkania B2B
pdf | 553.98 KB
Pobierz
Inwestycyjne projektu obwod kijowski 1
pdf | 663.72 KB
Pobierz
Inwestycyjne projektu obwod kijowski 2
pdf | 1.45 MB
Pobierz
Koncepcja rozwoju parkow przemyslowych w obwodzie
pdf | 575.48 KB
Pobierz
Potencjal obwodu kijowskiego
pdf | 4.54 MB
Pobierz
Prezentacja projket budowy obwodnicy Kijowa
pdf | 13.49 MB
Pobierz