Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWprowadzenie przez UE uprzedniego nadzoru nad przywozem niektórych wyrobów z żelaza i stali pochodzących z Ukrainy

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2016-06-09 13:07:47
aktualności, wyroby z żelaza, stali, wwóz do ue

W dniu 29 kwietnia 2016 r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowano Rozporządzenie wykonawcze komisji (UE) 2016/670 z dnia 28 kwietnia 2016 r. wprowadzające uprzedni nadzór unijny nad przywozem niektórych wyrobów z żelaza i stali pochodzących z niektórych państw trzecich, w tym Ukrainy.

Zgodnie z w/w rozporządzeniem, dopuszczenie do swobodnego obrotu w Unii Europejskiej niektórych wyrobów z żelaza i stali wymienionych w załączniku I do w/w rozporządzenia podlega uprzedniemu nadzorowi unijnemu zgodnie z rozporządzeniem (UE) 2015/478 i rozporządzeniem (UE) 2015/755. Ma to zastosowanie do przywozu, którego waga netto przekracza 2 500 kg. Klasyfikacja wyrobów objętych powyższym rozporządzeniem jest oparta na unijnej nomenklaturze celnej i statystycznej („TARIC”). Pochodzenie wyrobów objętych niniejszym rozporządzeniem ustala się zgodnie z art. 60 unijnego kodeksu celnego.

Dopuszczenie do swobodnego obrotu na terenie Unii Europejskiej wyrobów, o których mowa w art. 1 Rozporządzenia wykonawczego komisji (UE) 2016/670, uwarunkowane jest przedłożeniem dokumentu nadzoru wydanego przez właściwe władze państwa członkowskiego oraz wystawiany jest automatycznie, bezpłatnie, dla dowolnej żądanej ilości, w ciągu pięciu dni od złożenia wniosku przez każdego importera dokonującego przywozu do UE, niezależnie od miejsca jego siedziby na terytorium Unii. Dokument nadzoru wydany przez jeden z urzędów wymienionych w załączniku II Rozporządzenia jest ważny na terenie całej Unii.

W/w rozporządzenie ma zastosowanie od dnia jego opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej do dnia 15 maja 2020 r.

Dodatkowa informacja na w/w temat dostępna jest na stronie internetowej Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy.

Źródło: EUR-Lex, Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Zapalniczki reklamowe

Palaczy wśród klientów każdej firmy nie brakuje, a zapalniczki reklamowe z wymiennymi wkładami i ...
Polska - ŻARY 2019-12-12 Dodał: Adam Burzyński Handel, Media i reklama Zobacz ofertę

Torby papierowe z nadrukiem

Zdecydowanie najtańsze w naszej ofercie, ale równie dobre torby papierowe z nadrukiem graficznym ...
Polska - ŻARY 2019-10-08 Dodał: Adam Burzyński Handel Zobacz ofertę

Smycze reklamowe

Są pomocne w przechowywaniu pod ręką kluczy, pendrive’ów czy telefonów, ponadto pozwalają rozpozn...
Polska - ŻARY 2019-09-24 Dodał: Adam Burzyński Handel Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert