Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUdoskonalenie systemu kontroli działalności przedsiębiorstw utworzonych na zasadzie koncentracji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2016-02-03 20:54:03
aktualności

Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła projekt ustawy zakładający udoskonalenie systemu kontroli działalności rynkowej przedsiębiorstw utworzonych na zasadzie koncentracji.

W szczególności dokument nakłada obowiązek uzyskiwania przez działające w Ukrainie duże koncerny i holdingi stosownego pozwolenia Komitetu Antymonopolowego Ukrainy na zakup udziałów w nowym przedsiębiorstwie w przypadkach gdy:

- łączna wartość aktywów lub łączna wartość sprzedanych przez uczestników grupy towarów w ciągu ostatniego roku finansowego (w tym za granicą) przekracza 30 mln EUR, przy tym łączna wartość aktywów lub sprzedanych w Ukrainie towarów nie mniej niż dwóch uczestników grupy przekracza wartość 4 mld EUR;

- łączna wartość aktywów lub sprzedanych towarów w Ukrainie przez nabywany podmiot gospodarczy, lub chociaż jednego z założycieli tworzonego podmiotu gospodarczego w ciągu ostatniego roku finansowego przekracza 8 mln EUR, i przy czym wartość sprzedaży towarów przez co najmniej jednego innego uczestnika koncentracji w ciągu ostatniego roku finansowego (w tym za granicą) przekracza 150 mln EUR.

Równocześnie dokument znosi ograniczenie dotyczące 35% poziomu udziału przedsiębiorstw utworzonych na zasadzie koncentracji w danym rynku.

Dodatkowe informacje na w/w temat Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie przedstawi po podpisaniu stosownej ustawy przez Prezydenta Ukrainy P. Poroszenkę (możliwość weta) i oficjalnym jej opublikowaniu.

Źródło: „Ernst & Young”

 


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Tkanina Kronos

Nasza elegancka tkanina Kronos powstała z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu nie gniecie ...
Polska - Nowa Sól 2020-06-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

KODURA - tkanina wodoodporna

Nasza tkanina zewnętrzna kodura (zwana też codurą) jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodz...
Polska - Nowa Sól 2020-02-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert