Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSytuacja ze zwrotem nadpłaconego przez przedsiębiorstwa podatku VAT w 2015 r.

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2016-02-01 21:09:44
aktualności, vat

Państwowa Służba Fiskalna Ukrainy przedstawiła informację nt. wysokości zwróconego z budżetu państwa nadpłaconego przez przedsiębiorstwa podatku VAT w 2015 roku.

Zgodnie z tą informacją, w 2015 r. kwota zwróconego przedsiębiorstwom podatku VAT wyniosła 68,4 mld UAH. W roku 2015 r. poziom zadłużenia państwa z tytułu niezwróconego przedsiębiorstwom podatku VAT zmniejszył się o 10,6 mld UAH do 12 mld UAH.

Wg słów Przewodniczącego Państwowej Służby Fiskalnej Ukrainy R. Nasirowa, w 2016 r. planowana łączna kwota do zwrócenia przedsiębiorstwom nadpłaconego podatku VAT z budżetu państwa wyniesie 100 mld UAH.

Informacja na temat poziomu wpływów do budżetu państwa z tytułu podatku VAT oraz zwrotu z budżetu państwa nadpłaconego przez przedsiębiorstwa podatku VAT wraz z listą podmiotów gospodarczych, które otrzymały zwrot w/w podatku dostępna jest na stronie internetowej Państwowego Urzędu Skarbowego Ukrainy.

***

W kwietniu 2014 r. Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła ustawę, zgodnie z którą Państwowy Urząd Skarbowy Ukrainy zobowiązano do publikowania co miesiąc na swojej stronie internetowej informacji odnośnie przedsiębiorstw, którym zwrócono podatek VAT z budżetu państwa.

Omówienie aktualnie obowiązującego systemu podatkowego Ukrainy, w tym kryteriów uprawniających do zastosowania automatycznego zwrotu podatku VAT, znaleźć można w opracowaniu pt. „Obciążenia fiskalne związane z prowadzeniem działalności gospodarczej na Ukrainie”, zamieszczonym na stronie internetowej Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie w zakładce „ABC Biznesu / Podatki, cła”.

Źródło: „Ukraiński Nowyny”


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Tkanina Kronos

Nasza elegancka tkanina Kronos powstała z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu nie gniecie ...
Polska - Nowa Sól 2020-06-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

KODURA - tkanina wodoodporna

Nasza tkanina zewnętrzna kodura (zwana też codurą) jest niezwykle wytrzymała i odporna na uszkodz...
Polska - Nowa Sól 2020-02-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert