Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuObowiązują nowe zasady oznakowania energetycznego artykułów AGD

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2015-12-22 11:28:10
aktualności, oznaczanie agd

Z dniem 5 grudnia 2015 r. weszły w życie zmiany w zasadach oznakowania energetycznego artykułów gospodarstwa domowego.

Zgodnie z uchwalonymi przez rząd zmianami, urządzenia takie jak lodówki, pralki, zamrażarki zaopatrzone powinny być w etykiety efektywności energetycznej zawierające szczegółowe informacje o klasie energetycznej i podstawowych parametrach urządzenia, które będą wyglądać tak samo, jak etykiety energetyczne stosowane w krajach Unii Europejskiej.

W uzasadnieniu do decyzji rządu wskazuje się, że konieczność wprowadzenia zmian do systemu oznakowania artykułów AGD związana jest z potrzebą dostosowania ukraińskiego systemu do wymogów Unii Europejskiej w tym zakresie.

Szczegółowe informacje w załączonych rozporządzeniach (do pobrania poniżej). Informacje na temat zasad oznaczania wprowadzanych na rynek Ukrainy towarów zamieszczone zostały na stronie internetowej Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie w zakładce „ABC Biznesu” / „Oznaczenia na towarach na Ukrainie”.

Źródło: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie

Pliki do pobrania

Rozporządzenie - AGD
pdf | 94.95 KB
Pobierz