Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWartość kredytów wydanych w ramach realizacji państwowego programu w zakresie termomodernizacji

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Viktoria Braga | 2015-12-02 16:14:30
aktualności, energoefektywność, termomodernizacja

Biuro prasowe Państwowej Agencji Ukrainy ds. Efektywności Energetycznej i Oszczędzania Energii przedstawiło informacje na temat wartości kredytów wydanych przez banki ukraińskie w ramach realizacji państwowego programu w zakresie termomodernizacji i podwyższenia energoefektywności budynków mieszkalnych.

Zgodnie z tą informacją, od początku realizacji w/w programu, tj. od 2014 r. do 23 listopada 2015 r. banki ukraińskie wydały mieszkańcom Ukrainy 64,89 tys. kredytów na łączną kwotę 1,5 mld UAH. W szczególności 138 wspólnotom mieszkaniowym udzielono kredytów na łączną kwotę 13,2 mln UAH.

***

W dniu 11 listopada 2015 r. Gabinet Ministrów Ukrainy uchwalił decyzję o przedłużeniu państwowego programu podwyższenia efektywności energetycznej w sektorze mieszkaniowym do końca 2016 r. W/w program realizowany jest za pośrednictwem banków państwowych „Oszczadbank”, „Ukrgazbank” i „Ukreksimbank”. W/w instytucje bankowe w ramach programu termomodernizacji oferują gospodarstwom domowym i wspólnotom mieszkaniowym tanie kredyty na zakup urządzeń i materiałów energooszczędnych.

Źródło: „Interfax-Ukraina