Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDziałania władz Ukrainy w zakresie implementacji aktów prawnych UE w zkresie handlu zagranicznego

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2015-11-19 21:47:33
aktualności, urządzenia energooszczędne, cła

Gabinet Ministrów Ukrainy – w celu implementacji rozporządzenia Rady (WE) nr 1186/2009 z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiającego wspólnotowy system zwolnień celnych – inicjuje ustanowienie cła na importowane do kraju urządzenia energooszczędne które nie są objęte w/w rozporządzeniem.

W szczególności zarejestrowany w Radzie Najwyższej Ukrainy projekt ustawy przewiduje m. in. wyłączenie z wykazu towarów, których import na Ukrainę zwolniony jest z opłaty celnej, urządzeń i materiałów energooszczędnych, urządzeń pomiarowych i służących do kontroli zużycia surowców paliwowo-energetycznych, urządzeń i materiałów służących do produkcji alternatywnych rodzajów paliw lub wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, a także wyrobów, materiałów i urządzeń wykorzystywanych do produkcji urządzeń energooszczędnych.

Równocześnie dokument zakłada zwolnienie z opłat celnych urządzeń i materiałów wwożonych do kraju w związku z przeniesieniem do krajuznajdujących się za granicą Ukrainy mocy produkcyjnych (nie dotyczy przedsiębiorstw, których moce produkcyjne przenoszone są w związku z fuzją lub przejęciem przez znajdujące się na obszarze celnym Ukrainy przedsiębiorstwo).

Dodatkowe informacje na w/w temat Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie przedstawi po przegłosowaniu przez parlament Ukrainy w/w projektu ustawy oraz podpisaniu stosownej ustawy przez Prezydenta Ukrainy P. Poroszenki (możliwość weta).

Źródło: „RBK-Ukraina”