Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWstrzymanie eksportu słodyczy ukraińskich do Unii Europejskiej

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2015-11-03 15:40:13
aktualności, eksport, słodycze

Na dzień dzisiejszy w Ukrainie zablokowano eksport do Unii Europejskiej słodyczy i wyrobów piekarniczych, których 20% zawartości stanowią orzechy

Na dzień dzisiejszy w Ukrainie zablokowano eksport do Unii Europejskiej słodyczy i wyrobów piekarniczych, których 20% zawartości stanowią orzechy.

Utrudnienia w eksporcie związane są z niemożnością uzyskania odpowiednich certyfikatów zdrowia w związku z reorganizacją systemu kontroli państwowej w zakresie bezpieczeństwa produktów spożywczych.

***

We wrześniu 2014 r. Gabinet Ministrów Ukrainy uchwalił decyzję o utworzeniu Państwowej Służby ds. Bezpieczeństwa Produktów Spożywczych i Ochrony Konsumentów oraz o przekazaniu w/w instytucji pełnomocnictw Państwowej Inspekcji ds. Rolnictwa, Państwowej Służby Weterynaryjnej i Fitosanitarnej, Państwowej Inspekcji ds. Ochrony Praw Konsumentów oraz Państwowej Służby Sanitarno-Epidemiologicznej w związku z likwidacją w/w służb.

W dniu 28 października 2015 r. Gabinet Ministrów Ukrainy uchwalił decyzję o utworzeniu terytorialnych organów Państwowej Służby ds. Bezpieczeństwa Produktów Spożywczych i Ochrony Konsumentów.

Źródło: „Unian”