Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSkrócenie czasu trwania rejestracji praw do nieruchomości

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Natalia Szymborska | 2015-10-11 20:20:59
aktualności

Gabinet Ministrów Ukrainy uchwalił rozporządzenie o skróceniu czasu trwania rejestracji praw do nieruchomości do 3-5 dni.

Gabinet Ministrów Ukrainy uchwalił rozporządzenie o skróceniu czasu trwania rejestracji praw do nieruchomości do 3-5 dni.

Zgodnie ze stosownym rozporządzeniem Gabinetu Ministrów Ukrainy w tej sprawie (dokument do pobrania poniżej), rejestracja praw własności do nieruchomości jest dokonywana w ciągu 5 dni roboczych od daty rejestracji stosownego wniosku w przypadku, gdy przewidziane jest wydanie stosownego świadectwa oraz odbywa się rejestracja państwowa praw własności do przedsiębiorstwa jako jednolitego kompleksu majątkowego.

Z kolei rejestracja państwowa praw majątkowych w przypadku  transakcji związanych z przekazaniem nieruchomości dokonywana jest w ciągu 3 dni roboczych. Państwowa rejestracja obciążenia nieruchomości dokonywana jest w ciągu 2 godzin, a informacja z Państwowego rejestru praw majątkowych w formie papierowej powinna być przekazywana w ciągu 1 godziny.

W przypadku, jeżeli rejestrator państwowy naruszy w/w terminy, uiszczona przez wnioskodawcę opłata z tytułu rejestracji prawa do nieruchomości podlega zwrotowi.

Rozporządzenie nabiera mocy prawnej z dniem 22 czerwca 2015 r.   

Źródło: www.DLF.ua
Pliki do pobrania

Rozporządzenie
pdf | 74.41 KB
Pobierz